niedziela, 26 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 8040 wyświetleń

Literacki sukces Kaliny

Literacki sukces Kaliny

Kalina Kacprzak (kl. V b) ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie znalazła się w gronie nagrodzonych uczestników XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Miasto i region w Unii Europejskiej”.

Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Patronat honorowy sprawowali – między innymi - Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego.

 Na konkurs wpłynęły 73 prace, wśród nich wiersz Kaliny pt. ”Zamyślenie”. Nagrodzono 12 wierszy, czyli tyle, ile  złotych gwiazd znajduje się na unijnej fladze.  Przyznano również 2 nagrody specjalne. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w siedzibie Organizatora  9 maja, czyli w  Dniu Europy. Kalinie towarzyszyła mama, p. Wioletta Kacprzak oraz nauczycielka języka polskiego pod kierunkiem której praca powstała, p. Halina Muryjas-Rząsa.

Wszystkie nagrodzone prace zostały wyeksponowane w okolicznościowej dekoracji    i opublikowane w specjalnie wydanym tomiku, który wręczono autorom i gościom. Kalina otrzymała piękny dyplom, nagrody rzeczowe, ale –jak podkreśla-najcenniejszą nagrodą jest ów tomik. Jej wiersz znajduje się na str. 11-12.

Organizatorzy wręczyli również pamiątkowe podziękowania nauczycielom. Warto podkreślić, że we wspomnianym tomiku zamieszczono nazwiska autorów wierszy, nauczycieli i nazwy szkół. Uroczystość zaś zakończyła się słodkim poczęstunkiem i przyjacielskimi pogawędkami, którym wtórował na klarnecie zaproszony gość.

Koleżanki i koledzy z klasy, dzieląc radość Kaliny, zredagowali okolicznościowe gratulacje.

Życzymy dalszych sukcesów!

 SP 4 Grajewo

Autorkami zdjęć są: p. W. Kacprzak i p. H. Muryjas-Rząsa

 

sobota, 25 września 2021

Twoja piękna metamorfoza - FINAŁ!

piątek, 24 września 2021

Spotkanie z Krówką Matyldą

Komentarze (1)

Wielkie Gratulacje !

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.