sobota, 21 maja 2022

Kultura i rozrywka

Literacka środa z Apoloniuszem

Literacka środa z Apoloniuszem Ciołkiewiczem

     Dnia 2 lutego 2011 roku w białostockiej Książnicy Podlaskiej przy ulicy Kilińskiego odbyło się spotkanie z Apoloniuszem Bogumiłem Ciołkiewiczem. Spotkanie, które prowadził pracownik Książnicy, było poświęcone dotychczasowemu dorobkowi literackiemu grajewskiego twórcy a także promocji tomiku „Filety z dowcipu”. Po udzieleniu krótkiego wywiadu Telewizji Białostockiej pan Ciołkiewicz opowiadał o swoich tekstach satyrycznych, jak również o działalności szaradziarskiej. Pochwalił się także przynależnością do Partii Dobrego Humoru.
Swoje wypowiedzi uzupełniał anegdotami z życia własnego oraz osób zaprzyjaźnionych.
Zebrani pytali twórcę o początki pisarstwa, szczególnie interesował ich fakt, w jaki sposób doszło do przekształcenia się twórcy lirycznego tomiku „Respons” (rok wydania 1979) w satyryka, autora „Poszczucia humoru” (rok wydania 2008) i „Filetów z dowcipu” (rok wydania 2010). Autor stwierdził, że do takiej metamorfozy doszło najprawdopodobniej dlatego, iż przyjemniejsze jest rozweselanie ludzi niż zasmucanie poważną problematyką własnych wierszy. Grajewski satyryk wspomniał także o rodzinnych tradycjach literackich, swojej prababci, siostrze babci, mamie oraz córce, która również zilustrowała ostatnio wydany tomik.
     Spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji w tomikach.

Katz

środa, 18 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki

środa, 18 maja 2022

Wieści z SP nr 1

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.