sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 14481 wyświetleń

Lista Podręczników ZS Nr 1

Lista podręczników dla uczniów Zespół Szkół nr 1, Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie.


Lista (excel)

www.lograjewo.win.pl


W sobotę 9 września w godz.9-14 na korytarzu przy bibliotece można będzie sprzedać i kupić uzywane podręczniki do LO. Zainteresowanych zaprasza organizator- pani Anna Miłtakis

Komentarze (7)

Trzeba również zamieścić plik xls. z cennikiem za korepetycje.

Szanowna Pani! Jeśli korepetycje były na Pani wymuszane- na ulicy Wojska Polskiego znajduje się budynek Prokuratury Rejonowej - proszę o zgłoszenie tam tego faktu. Deklaruję pełną współpracę z organami ścigania w zwalczaniu takiego procederu. Może Pani też zgłosić to do mnie - niezwłocznie podzielę sie tymi informacjami z Prokuraturą, zawiadamiając o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.aj.

Szanowny Panie Dyrektorze! W roku szkolnym 2005/2006 uczniowie jednej z klas II i jednej z klas III zobowiązani byli do kupna ksiązki z angielskiego "New Matura Matrix Pre-Intermediate Plus" za około 47 zł. Tymczasem w tym roku żadna z klas nie bedzie korzystała z tego samego kosztownego podręcznika. Do kogo mamy zwrócić się o zwrot chociażby połowy ceny? Podobna sytuacja miała miejsce rok temu, kiedy to obowiązujacym podręcznikiem był New Headway Intermediate, który razem z zeszytem ćwiczeń kosztował około 70 zł, a rok poźniej nie był użytkowany przez żadną z klas.

Rynek podręczników do języka angielskiego cywilizuje się najwolniej ze wszystkich - choć dzieki pewnej stabilizacji nauczycieli udaje się corocznie zmniejszyć w naszej szkole ilośc stosowanych zestawów podręczników do tego przedmiotu. Według informacji od nauczycieli całkowite ujednolicenie jest jednak niemożliwe - ze względu na zbyt duże różnice zarówno w realizowanych w różnych klasach programach (od 2 do 5 godzin tygodniowo) jak i zróznicowanie co do poziomu znajomości języka przez uczniów. W wykazie podręczników na bieżący rok ujęte są oba te tytuły - sądzę więc, że będzie okazja do znalezienia chętnych do ich zakupów. aj.
PS. Ze względu na posiadanie dziecka w wieku szkolnym jestem też osobiście zainteresowany tym, aby coś z tym wreszcie udało się zrobić - i sądzę, że jesteśmy na dobrej drodze, zwłaszcza, że poziom uczniów przychodzacych z gimnazjum się wyrównuje, a sytuacja z podręcznikami tam się już niemal wyjaśniła - co oznacza , że i naszym nauczycielom będzie łatwiej zdecydowac się na podręcznik na kika lat.

Pan dyrektor LO wykazuje się wysokim poziomem cynizmu, ale i arogancji nie małej też. No cóż...

grajewiax:
Jeśli odebrał Pan moja wypowiedź jako arogancką lub cyniczną - to choć nie było to moją intencją - przepraszam.
A odesłanie do instytucji strzegących prawa to nie cynizm- jako dyrektor szkoły, nie mając żadnych konkretów (sytuacje,nazwiska, stawki) na temat być może zdarzających się nagannych (głównie moralnie, ale i prawnie) faktów nic zrobić nie mogę. Pozdrawiam.aj.

Panie Dyrektorze! Niestety, ale nie będziemy mogli sprzedać tych podreczników, ponieważ w tym roku będzie wymagany "Matrix Upper-Intermediate" i "New Headway Upper-Intermediate the new edition", a my w domach mamy "Matrix Pre-Intermediate" i "New Headway Intermediate". To są książki o różnych poziomach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.