Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 6619 wyświetleń

Lifting miejsc parkingowych

Miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych w Grajewie zmieniają swój wygląd. Stanowiska postojowe mają niebieską nawierzchnię i wyraźny piktogram z symbolem osoby niepełnosprawnej. Dzięki "liftingowi" koperty są lepiej widoczne.

Do niedawna podobne miejsca oznaczane były odpowiednim znakiem pionowym i namalowaną kopertą. Wiele osób parkowało na nich, choć nie posiadało do tego uprawień. Dziś miejsca te są lepiej widoczne, zapewne rzadziej będą je zajmować nieuprawnieni kierowcy.

Zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju do końca czerwca br. samorządy miały czas na zaktualizowanie oznakowania miejsc postojowych dla niepełnosprawnych. W Grajewie nie wszystkim udało się wywiązać się z nałożonego obowiązku w terminie. Chociaż pojawiły się przed niektórymi sklepami i urzędami, wciąż brakowało ich w tzw. terenie.

- Ze względu na brak środków finansowych nastąpiło opóźnienie w odnowieniu stanowisk postojowych. Jednak nowy system został już wdrożony, 12 niebieskich kopert pojawiło się w różnych lokalizacjach miasta – tłumaczy Bogdan Wojsławowicz, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Grajewo.

Niepełnosprawni, którzy chcą mieć możliwość parkowania na niebieskich kopertach muszą uzyskać kartę parkingową. Warto wspomnieć, że od połowy 2014 r. obowiązują zasady wydawania dokumentu. Karty wydawane są na czas określony, na okres ważności orzeczenia o niepełnosprawności, ale nie dłużej niż na 5 lat. Karta straci ważność także po zgłoszeniu utraty, zwrocie do urzędu lub w razie śmierci osoby, której ją wydano. Wcześniej dochodziło do nadużyć, często osoby zdrowe parkowały na kartę członka rodziny.


Od 1 lipca 2014 r. kartę parkingową wydaje przewodniczący Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, który mieści się w  budynku Szpitala Ogólnego w Grajewie, wejście od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

 
/e/
 

piątek, 24 marca 2023

25 marca 2023 r. - Godzina dla Ziemi

piątek, 24 marca 2023

Wykazy nieruchomości do zbycia

Komentarze (7)

Co z tego jak wieczorami w 99% te miejsca będą zajęte i to nie przez pojazdy osób niepełnosprawnych tylko leni co nie lubią daleko chodzić....

na osiedlu brakuje miejsc parkingowych a w nocy miejsca dla niepełnosprawnych są puste, jak widzę koło Gamy 3 miejsca dla 1 osoby która poza tym będzie wydzwaniać na policję jak ktoś stanie na jednym z nich bo nie ma nic do roboty

obserwatorko naucz się właściwie sama parkować ,u ciebie parkowanie jest zerowe jak wiedziesz to tak i zostawisz swoje cudo,a najlepiej to bym cie wysłał na ponowny egzamin z parkowania.

a ja tylko czekam aż ktoś zaparkuje na kopercie przy biedronce na 9 psk :P nie źle to będzie wyglądać dla ludzi co se parkują jak zwykle :D

miras: A to ty jesteś ta osoba co zajmuje miejsca niepełnosprawnym. Pomówienia są karalne.

wystarczy przejść się po osiedlach po godz. 20 zwłaszcza w sobotę czy w niedzielę i widać wszystko jak na dłoni kto gdzie parkuje....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.