sobota, 29 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 8258 wyświetleń

Letni wypoczynek w SP 2

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza w  Grajewie mieli wiele możliwości spędzania wakacji letnich. Już w ostatnim tygodniu czerwca ponad 20 osób uczestniczyło w półkoloniach letnich zorganizowanych przez parafię p.w. MBNP w Grajewie. Zabawy, konkursy, wycieczki, ognisko, wyjazdy na basen, do Narodowego Parku Biebrzańskiego, gry sportowe i wyjście do kina - to tylko część atrakcji jakie zapewnili dzieciom ks. Andrzej Zieliński oraz ks. Zbigniew Borawski.

Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Białymstoku oraz UKS "Dwójka" Grajewo zorganizowały w Ustce obóz sportowy, w którym wzięło udział 16 uczniów SP 2. W dni deszczowe odbywały się zajęcia sportowe na hali sportowej - mecze siatkówki, tenisa stołowego, piłki nożnej, a także mecze towarzyskie z drużynami z Koszalina, Warszawy oraz Zambrowa. W słoneczne dni główną atrakcją było uprawianie takich dyscyplin sportowych jak piłka plażowa oraz siatkówka plażowa, czyli aktywny wypoczynek nad morzem. Uczniowie mieli okazję odbyć rejs statkiem, a także podziwiać Ogólnopolski Pokaz Sztucznych Ogni. Obóz trwał 2 tygodnie - od 23 czerwca do 7 lipca.

Dwóch uczniów SP 2 oraz dziesięciu uczniów dochodzących na zajęcia treningowe w tenisie stołowym wzięło udział w zgrupowaniu kadry wojewódzkiej "Młodzików" . Zjazd miał miejsce w Rajgrodzie w dniach 24.07 - 2.08, natomiast w okresie 11.08 - 22.08. zgrupowanie odbędzie się w Grajewie. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez UKS "Dwójka" oraz za pomocą środków ministerialnych.

Z okazji Dni Grajewa Klub Sportowy Maratonka Grajewo, MOSiR Grajewo, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Grajewie, Zrzeszenie Sportowe Gminy Grajewo oraz ZS Strzelec OSW zorganizowały w niedzielę 29 czerwca II Bieg Godzinny. Imprezie towarzyszyły biegi dzieci, które przez godzinę pokonywały dystans na boisku Klubu Hades. Najlepsi otrzymali medale i nagrody rzeczowe, a dla uczestników II Biegu Godzinnego przygotowano okolicznościowe medale. W tej imprezie sportowej uczestniczyło 6 uczniów SP 2.

W okresie wakacji uczniowie mają okazję oglądać filmy w "Letnim Kinie". Seanse odbywają się 2 razy w tygodniu. Niska cena biletu, bo tylko 5 zł, zachęca dużą liczbę dzieci. Seanse to powtórki premier z 2007 roku, ale według dzieci to bardzo dobra okazja na przypomnienie ciekawych filmów, które oglądały z klasą lub rodzicami.

e-Grajewo.pl

Komentarze (5)

tylko że nigdziej nie pisało że cos się dzieje w szkole w wakacje dopiero teraz ktoś raczył napisać normalnie aż żal za refleks!!!!!!!!!!!!

my tez nic nie wiedzielismy, to było coś ?

beznadziejne nikt nie napisał bo niechcieli zeby było więcej dzieci a te co były to pewnie wiedziały o tym od jakiejs nauczycielki znajomej

beznadziejne nikt nie napisał bo niechcieli zeby było więcej dzieci a te co były to pewnie wiedziały o tym od jakiejs nauczycielki znajomej

nie napisali bo nie mieli ochoty pilnować w wakacje większej ilości dzieci tylko niektórym powiedzieli pewnie są to dzieci znajomych

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.