wtorek, 28 marca 2023

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 2807 wyświetleń

Leśna bimbrownia zlikwidowana

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku zlikwidowali w pobliżu wsi Żednia w gm. Michałowo leśną bimbrownię.

 

Mundurowi zabezpieczyli linię technologiczną składającą się m.in. z dwóch kotłów, dwóch kolumn destylacyjnych oraz sześciu kadzi zawierających 5600 l zacieru, z którego można było wyprodukować ok. 500 l wysokoprocentowego alkoholu. Znaleziono również studnię głębinową, z której czerpana była woda wykorzystywana do produkcji bimbru.

 

W pobliżu bimbrowni funkcjonariusze wylegitymowali dwóch mężczyzn, których ewentualna rola w procederze jest ustalana. Mężczyźni zostali przesłuchani.

Nawet 3 tys. l nielegalnego alkoholu na tydzień

 

Z szacunków KAS wynika, że zlikwidowana linia była w stanie wyprodukować w ciągu tygodnia nawet 3 tys. l nielegalnego alkoholu. Za nielegalną produkcję alkoholu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

podkom. Maciej Czarnecki
Oficer prasowy podlaskiej KAS Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Komentarze (17)

Jak tak można niszczyć dziedzictwo regionalne.

Gratulacje / sukces roku jesteśmy teraz bezpieczniejsi ????

Pewnie, trzeba pić sklepowa ten najgorszy syf po którym na drugi dzień prosisz aby to skończyło się.... !!!!

Do Ziom myślę że innego napoju jak mleko i herbata to nie znasz

Najłatwiej zlikwidować! Gdzie ja teraz bimber kupię na święta?

I tak niszczona jest działalność gospodarczą konkurencji. Przecież to zmniejsza inflację.

Niema z czego się cieszyć...

Czy ten bimbrownik przyniósł większą szkodę Narodowi niż prezes Orlenu bandycko podnosząc ceny paliw? A jakoś nikt nie wysyłał do niego funkcjonariuszy celno - skarbowych.

Pogrążony w smutku wraz z właścicielem;(

Dobry produkt leśny, regionalny ma szeroki zakres zastosowań jako artykuł spożywczy, leczniczy, można nim myć, odkażać, odmrażać, rozpuszczać itp. toż to samo dobro. Wyrób świetnie sprawdza się w czasie pokoju jak i w czasach niepewnych. W czasie powstań i wojny uratował wiele istnień ludzkich. Nauka pędzenia bimbru i wyrobu wędlin w konspirze powinna być propagowana w nauczaniu młodzieży aby zachowali dziedzictwo narodowe, nie ulegli zbytniej eurowizacji i przetrwali nadchodzące kryzysy.

Szkoda chłopów, co im teraz zrobią ?, pozbawią majątku i dzieci będą startować w życie od zera. Pewnie też wsadzą ich na 5 lat do kozy.

Corleone, w punkt. Okrada się Polaków na miliardy, a do paki sadza się za grosze. To prawo tego Zera?

Zamiast brać się za ludzi okradających dziadków hamowaniem poczty kradzieżą pieniędzy z kąt to najprościej sąsiad pod...... oli i idą na gotowe ale mi i sukces

A dlaczego tego właśnie nie zalegalizować? Po bimberku nie mam kaca a po naszej czystej soplicy lub krupniku ból brzucha wymioty i kac? Jaki to ma sens?

Może któraś z partii w nadchodzących wyborach weźmie w obronę rodzinny interes bimbrowy. Partie chętnie występują w obronie mniejszości czemu więc nie bronić tej mniejszości i tradycji narodowej.

Jak czytam komentarze, to wraca mi wiara w ten naród

Rząd nie lubi konkurencji...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.