poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 9230 wyświetleń

Łapówka dla lekarza

Policja zatrzymała 41-letniego mieszkańca Grajewa, który próbował wręczyć łapówkę ordynatorowi jednego z oddziałów w tamtejszym szpitalu - poinformował rzecznik podlaskiej policji Jacek Dobrzyński. Policję powiadomił ordynator. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna prawdopodobnie chciał go przekupić, bo lekarz został powołany na biegłego w jego sprawie sądowej. Zostawiając na stole kopertę z zawartością 500 zł, mężczyzna liczył, że lekarz wyda korzystną dla niego opinię.

41-latek chciał dzięki temu uniknąć kary za jazdę pod wpływem alkoholu i jednocześnie odzyskać utracone prawo jazdy. 41-letni grajewianin został kilka miesięcy temu zatrzymany przez policję. Jeździł samochodem pod wpływem alkoholu, mimo że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów przez 4 lata. Jak tłumaczy Dobrzyński, mężczyzna odwołał się od tego wyroku, a sąd drugiej instancji skierował go na badania, które miały na celu ustalenie jego poczytalności. "Chodziło mu pewnie o uzyskanie opinii biegłego, że działał w jakiejś pomroczności, bo przecież osoba niepoczytalna nie może mieć prawa jazdy. Pomroczność mogłaby złagodzić wyrok sądowy" - powiedział Dobrzyński. Ordynator powiadomił o wszystkim policję.

Mężczyznę, który dał łapówkę zatrzymano w jego domu. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policja wystąpi do prokuratury o zastosowanie wobec niego dozoru policji.
źródło: bstok.pl

Komentarze (8)

tak to powiadamiają policje a jak sami rzadają kasy od chorych to cisza !!! i gdzie sprawiedliwosc !!! Przydałoby sie przydupić lekarzy z wewnetrznego w G-wie a nie... totalne bezprawie . Jak nie dasz z wewnetrznego w łape to nawet do pacjenta nie zajrzy.Zresztą kazdy dobrze wie co sie dzieje na wewnetrznym. Branie w łape (czyt wyciaganie łapy) jest tam na porzadku dziennym.

Dzwine ale czasem dla oczyszczenia atmosfery trzeba zadziałać i stworzyć pozory ale i tak każdy wie jak jest już dawno trzeba było rozgonić tą mafię lekarską w Grajewskim szpitalu!

Grajewski szpital = najgorsza znieczulica jaką kolwiek w zyciu widziałem. Mialem stycznosc z grajewskim szpitalem przez okres 3 miesiecy. Poznalem szpital od srodka.Tak to prawda na wewnetrznym oraz inni lekarze wrecz wystawiają łape bez żadnych skrupułów. Nie ma sensu wymienianie nazwisk bo i tak kazdy wie o kim mowa. Branie tam jest na porządku dziennym. Wrecz jest to czyms tam normalnym. Nie wiem jak ci lekarze mogą tak robic, ja ze wstydu zapadłbym sie pod ziemie, gdybym np. brał od rodziny, wyciagał pieniazki a wkrotce chory by zmarł.

Pielegniarki nie są wcale lepsze. Gdy nie zaniesiesz im czegos nawet nie zajrzą na sale. Wiekszosc chorych po udarach lezy obsrana (przepraszam za slownictwo ale taka jest prawda) gdy sie nie zwroci im uwagi nie zmienia pieluchomajtek. Podłączą kroplówkę i pojdą hen hen daleko. Gdy widzialem jak siostry karmią osobe po udarze az zle mi sie zrobilo. To był rękoczyn wymierzony w strone chorego ktory byl sparalizowany jednostronnie a nie podanie jadła. Na wewnetrznym jedynie jedna zmiana pielegniarek jest wporządku.Taka grubsza pielegniakra tam jest i w okularkach jedna. A reszta to...... szkoda słów

Zgłosił na policję łapówkę, bo wynosiła 500, gdyby dał mu 5000 do by się porozumieli na pewno. Pan Doktorek obraził się na tak niską kwotę i tyle. Cała sprawa ma podwójne dno, niczego nie demaskuje, pokazuje tylko cynizm lekarzy ich niski poziom morale. Grajewska arytstokracja z zieloną krwią!!!

ten lekarz to ordynator psychiatryka

za mało dał i dlatego .......lekarz sie wqr..

Dlaczego ten szpital jeszcze istnieje?Przeciez nie dla chorych.Zapewne dla pielegniarek spacerujacych korytarzami,lub siedzacych sobie wygodnie.dla lekarzy,zeby mogli sobie dorobic od bezsilnych chorych.trzeba byc slepym i gluchym zeby nie widziec folwarku zarabiajacego na siebie.To nie jest sluzba zdrowiu.Moze przydaloby sie szkolenie naszemu zadufanemu,skorumpowanemu personelowi,ktorego celem byloby uswiadomienie ze obowiazkiem ich jest sluzenie chorym i dazenie za wszelka cene do poprawy ich zdrowia.

podziękowania dla pielęgniarek z oddziału internistyczno- kardiologicznego za opiekę medyczną .Odz.wew.to jedyny oddz gdzie pacjent czuje się bezpiecznie .Pielęgniarki bardzo dużo czasu poświęcaja chorym. dbają codziennie wykonuja toalety u chorych leżących .Bardzo dziękuje.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.