Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 7885 wyświetleń

Ładniej na terenach os. JP II

Tereny przy ul. Wojska Polskiego w Grajewie, niegdyś wykorzystywane przez wojsko, dziś stopniowo są zagospodarowywane. Obiekty bardzo zniszczone zostały rozebrane, część powojskowych budynków adaptowano na potrzeby społeczne (Zespół Szkół, Państwowa Straż Pożarna). Powstały również nowe budowle - siedziba Pogotowia Ratunkowego, Powiatowej Komendy Policji, dom weselny, bloki mieszkaniowe, pawilony handlowo - usługowe. Nadszedł czas na budowę dróg i urządzenie zieleni.

2 lipca br. ruszył przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania pn.: „Budowa ciągu ulic: płk. T. Falewicza, mjr. J. Tabortowskiego, płk. F. Kaczkowskiego oraz DP1 na os. Jana Pawła II w Grajewie” w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Po zakończeniu formalności, przekazaniu placu budowy rozpoczną się prace.

W ramach robót na ul. Falewicza powstanie nawierzchnia jezdni z kostki brukowej betonowej na podbudowie z kruszywa naturalnego, chodniki i ścieżka rowerowa z kostki; oświetlenie uliczne, oznakowanie drogowe pionowe i poziome z montażem dwóch aktywnych przejść dla pieszych. Zostanie także wykonana regulacja pionowa studzienek, urządzeń podziemnych, przykanaliki kanału deszczowego i wpusty uliczne z osadnikiem.

Podobne prace zostaną zrealizowane na ul. Tabortowskiego. Drogowcy ułożą nawierzchnię jezdni  z kostki brukowej betonowej na podbudowie z kruszywa naturalnego, chodniki i ścieżkę rowerową z kostki; będzie oznakowanie drogowe pionowe i poziome z montażem bezpiecznego aktywnego przejścia dla pieszych, jak też oświetlenie uliczne. Zostanie wykonana także kanalizacja deszczowa z rur PVC i sieć wodociągowa.

Ulica Kaczkowskiego zyska nawierzchnię i chodniki z kostki, pionowe i poziome oznakowanie drogowe oraz oświetlenie. Prace obejmą też wykonanie kanalizacji deszczowej z rur PCV, przykanalików kanału deszczowego, wpustów ulicznych z osadnikiem, budowę studni rewizyjnych z kręgów betonowych.

Zakres robót w ul. oznaczonej jako DP1 obejmie budowę nawierzchni jezdni z kostki betonowej na podbudowie z kruszywa naturalnego i chodników z kostki brukowej na podsypce cementowo – piaskowej; wykonanie oświetlenia ulicznego i oznakowania drogowego z montażem bezpiecznego, aktywnego przejścia dla pieszych. Zostanie zrobiona kanalizacja deszczowa i sieć wodociągowa.

Termin składania ofert upływa 19 lipca br. O wyborze najkorzystniejszej zadecyduje najniższa cena oraz udzielony okres gwarancji i wskazany termin realizacji. Wykonawcę inwestycji powinniśmy poznać jeszcze w tym miesiącu.

To nie jedyne przedsięwzięcie w tej lokalizacji. Dziś upływa termin składania ofert na profesjonalne urządzenie osiedlowego terenu zielonego. W ramach prac powstanie miejsce parkowo – rekreacyjne o kameralnym charakterze, nawiązujące do historycznej tradycji.


/e/

poniedziałek, 28 listopada 2022

Konkurs na stanowisko prezesa SM "Zgoda"

poniedziałek, 28 listopada 2022

Mija termin składania wniosków o 300 plus

Komentarze (18)

Ciekawe kto tak ważny tam mieszka .Nowe osiedle i już nowe drogi

Zapraszam do przejechania się ulicą Ekologiczną. Moim zdaniem ULICA O NAJGORSZEJ NAWIERZCHNI W MIEŚCIE. Drugiej takiej nie znajdziecie.
Ale cóż.... Lepiej robić ulicę Falewicza i te bez nazwy Śmiech na sali.

Czy to z pieniędzy miasta? A co z Ekologiczna i Elewatorska?

Odpowiednie osoby muszą tam mieszkac

Ekologiczna

A co z Rtm. Konopki, Perlitza i innymi obiecanymi już wcześniej przez pana burmistrza???

A co po drugiej stronie Wojska Polskiego?
Wstyd, i żenada. Deweloper stawia bloki , i jemu trzeba drogę/i zbudować. A Legionistów to burmistrz w głębokim poważaniu ma. Dla dewelopera na ulice/drogi dało się dotację uzyskać? A dla starych mieszkańców nie? .
-


Do: Mieszkanka.

Zanim powstała ul. ekologiczna( nie ma nic wspólnego z ekologią) to na terenie byłej jednostki wojskowej były ulice/drogi o utwardzonej nawierzchni. Wyłożone tzw trylinką. Do dziś pozostały krawężniki, które są znakiem jak przebiegały drogi. Oczywiście dróg już nie ma, bo ktoś tę trylinkę sobie przywłaszczył.

Deweloper kupił, to niech drogi robi za własną kasę.

Ostatnio przejechałem się rowerem zobaczyć jak to wygląda.

W koło bloków parkingi wyłożone kostką, trawniki, drzewka posadzone. A drogę to miasto ma zrobić? "ulica bez nazwy".....

A na Kościelnej będzie nawierzchnia czy znowu Boże Ciało po piachu i dziurach? Ludzie płacą podatki tyle lat i nic za nie nie mają.

Lila. Ja tam mieszkam i wystarczy.

Z tą Ekologiczną to prawda. Chociaż jak pamiętam był projekt który odpadł. co nie zmienia faktu że wstyd i nie powinno byc takich dróg

Elektryczna,Ekologiczna,Elewatorska pomsta do władz.

Elewatorska to POWIAT, POWIAT, POWIAT - ludzie w Grajewie mamy jeszcze radnych powiatowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EKOLOGICZNA I ELEKTRYCZNA...pomsta do nieba..robione sa ulice bez nazwy a EKOLOGICZNA

Brawo! Dobre drogi to wizytówka miasta!!!

WAżniejsze drogi do bloków dewelopera, bo pewnie ktoś tam mieszka ważny albo ktoś chce się podlizać, by deweloper dalej ziemię kupował. A stare ulice, niech nadal jeżdzą po piachu, błocie, dziurach. Deweloper sam powinien zadbać o drogi a nie miasto.

Najciekawsze jest to, że miasto uzyskało unijną dotację na budowę drogi bez nazwy, na terenie dewelopera....Elewatorska? Tam największym problemem jest Agrocentrum. Nie dość że smród , to i ulicą przejechać nie można. Samochody ciężarowe stojąc w kolejce blokują ruch. Agrocentrum miało zbudować parking. I zbudowało, dla osobówek pracowników....

Podobnie jest na skrzyżowaniu koło Mlekpolu, i rondzie przy Płytach.

Wysepki na Wojska Polskiego to też poroniony pomysł. Była ładna szeroka ulica, ale ktoś musiał zarobić. Proponuję przyjrzeć się jak wygląda jazda karetki pogotowia, lub wozu straży pożarnej przy większym ruchu.

Może ktoś oglądał przejazd "gabarytu" z choinką dla Papieża. Slalom gigant z przeszkodami. Podobnie wygląda jazda służb ratujących życie.

Ludzie zamiast się cieszyć to wiecznie narzekają... Niedługo zbliżają się wybory i Pan Burmistrz chcąc pozyskać nowy elektorat stara się aby zostały wybudowane tam drogi. To jest proste - polityka. Na ekologiczną i Elektryczną też powinien przyjść czas jak najszybciej, bo ROD i droga nad rzekę powinny być jedną z wizytówek miasta. Jeżeli chodzi o "drogę bez nazwy" to jest to mały odcinek, taki łącznik i dlatego tak to się nazywa. Tam, gdzie są wytyczone drogi jest to teren miejski i uważam, że tu został popełniony błąd przez nasze władze, bo sprzedając działkę deweloperowi powinno się zobowiązać go do wykonania dróg. Jeżeli tego się nie zrobiło, to niestety drogi musi wykonać miasto.
Tak z drugiej strony, to taka zwykła ludzka zawiść: "Łooo tamtym to drogi zrobiom, a u nas ni ma..."

A o mają drogi do developera?? :D developer kupuje kawałek ziemi a wszystko inne jest miasta o o asto odpowiada za drogi :)) bloki nie należą do developera tylko do wspolnoty mieszkaniowej :) tam nie mieszka p. wasilewski tylko grajewianie. Skoro tu powinien drogi developer zrobić to Wam była jednostką ojskowa i spółdzielnie :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.