Wiadomości

Kurs udzielania pierwszej pomocy

Z inicjatywy Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda i dowódcy batalionu zmotoryzowanego w Wojewodzinie, sformowanego w ramach 1. Dywizji Piechoty Legionów mjr Cezarego Kasprzaka, w Starostwie Powiatowym w Grajewie zorganizowano kurs udzielania pierwszej pomocy.


9 lutego 2024 r. odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń dla pracowników starostwa. Prowadzącymi szkolenie są żołnierze z  batalionu zmotoryzowanego w Wojewodzinie st. sierż. Paweł Drobot i kpr. Anna Cieśla.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz przygotowanie uczestników do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego. Ma to na celu wyrobienie prawidłowych reakcji w przypadku większości spotykanych stanów zagrożenia życia. Szkolenie uczy właściwego oceniania sytuacji, efektywnego wzywania pomocy medycznej oraz bezpiecznego i samodzielnego zastosowania zabiegów ratujących życie.

Koordynatorem szkolenia jest Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Grajewie Ewa Godlewska.


Zdjęcia: batalion zmotoryzowany w Wojewodzinie.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.