wtorek, 18 czerwca 2024

KRYPNIANKA - WARMIA 2:2 (relacja)

W minioną środę piłkarze WARMII zremisowali 2:2 w Krypnie z miejscową KRYPNIANKĄ w meczu 31 kolejki rozgrywek IV ligi podlaskiej. Wynik sensacyjny, ale z przebiegu tego spotkania, to WARMIA może być szczęśliwa ze zdobycia punktu.

Po niedzielnej wygranej w Michałowie trener Kamil Randzio dokonał kilku roszad w składzie. W podstawowej jedenastce grajewian wyszli na boisko grający ostatnio niewiele Przemysław Zarzecki i Arkadiusz Wojno. Początek meczu był w naszym wykonaniu całkiem niezły. Ładny strzał Dawida Kalinowskiego i niedługo później dośrodkowanie Bartka Żbikowskiego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki bramki Kamila Ulmana wskazywały na dobrą dyspozycję naszego zespołu. Jednak w miarę upływu gry nasza przewaga malała i gospodarze poczynali sobie coraz śmielej pod naszą bramką. Dobrze bronił Filip Święciński. Jeszcze tuż przed przerwą formę doświadczonego bramkarza KRYPNIANKI sprawdził silnym strzałem Bartosz Bukowski, ale do przerwy nie doczekaliśmy się bramek.

W 54 minucie gospodarze wyrzucili piłkę z autu, strącił ją w naszym polu karnym Zarzecki na nieszczęście wprost pod nogę Krzysztofa Osypiuka, który mocnym strzałem zaskoczył naszego bramkarza. Siedem minut później z kontuzją opuścił boisko Kamil Ulman, a że w rezerwie KRYPNIANKI nie było drugiego bramkarza to do bramki wszedł Jakub Wojno – zawodnik grający zazwyczaj jako obrońca. Nasi piłkarze jednak niekoniecznie podjęli się sprawdzania jego umiejętności bramkarskich. Tak naprawdę zrobił to w 66 minucie Dawid Kalinowski, którego strzał z rzutu wolnego „pełniący obowiązki bramkarza” gospodarzy odbił przed siebie. W 69 minucie piłka znów odbiła się nieszczęśliwie od Przemka Zarzeckiego, przejął ją Mateusz Haponik i podwyższył na 2:0 dla miejscowych. Trzy minuty później pechowiec dnia – Przemek Zarzecki  został usunięty z boiska przez sędziego za faul i była to dość dyskusyjna sytuacja, bo faulowany zawodnik nie był na czystej pozycji do zdobycia gola. Wydawało się, że osłabiona WARMIA nie podniesie się po tym, ale nasz zespół ambitnie walczył o zmianę niekorzystnego rezultatu. W 72 minucie Arkadiusz Mazurek zdobył kontaktowego gola. W doliczonym czasie gry wyrównał Dawid Śliwowski a tuż przed końcem meczu Mazurek miał tak zwaną piłkę meczową, ale nie wykorzystał doskonałej okazji.

To nie był dobry mecz naszej drużyny. Zbyt dużo w grze WARMII było niedokładności, chaosu i tak naprawdę pochwalić naszych piłkarzy trzeba tylko za walkę do końca i osiągnięcie remisu od stanu 0:2 grając w osłabieniu.

29.05.2024 Krypno, Stadion Gminny

KRYPNIANKA Krypno – WARMIA Grajewo 2:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Osypiuk 54', 2:0 Mateusz Haponik 69', 2:1 Arkadiusz Mazurek 74', 2:2 Dawid Śliwowski 90' + 4'

KRYPNIANKA: 12.Ulman (62' 17.Wojno) - 9.M.Osypiuk, 10.Snarski, 14.Haponik (90' + 6' 16.Czarnecki), 15.Kharytonau, 19.K.Osypiuk, 22.Kaczyński (Kpt), 29.Citkowski (90' + 4' 99.Krasowski), 37.Ruszczyk, 69.Ołów (84' 13.Sokół), 77.Woźniewski

REZERWA: 3.Garbowski, 6.Stachurski, 13.Sokół, 16.Czarnecki, 17.J.Wojno, 18.Liavontsyeu, 21.Krysztopik, 27.Sadowski, 99.Krasowski

TRENER: Łukasz Kropiwnicki

WARMIA: 33.Święciński - 19.Żbikowski (75' 72.Kosikowski), 18.Edison (Kpt), 77.Zarzecki, 4.Mikucki - 22.D.Kalinowski, 10.R.Kalinowski, 8.Kossyk (86' 98.Śliwowski), 16.Bukowski (70' 5.Szybajło), 11.A.Wojno (67' 7.Dzierzgowski) - 9.Mazurek

REZERWA: 1.Ł.Sobolewski - 5.Szybajło, 6.Śleszyński, 7.Dzierzgowski, 13.Wójcicki, 20.S.Sobolewski, 23.Krupa, 72.Kosikowski, 98.Śliwowski

TRENER: Kamil Randzio

Sędzia: Dawid Deptuła (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: M.Osypiuk, Sokół (KRYPNIANKA), R.Kalinowski, Śliwowski (WARMIA)