czwartek, 28 września 2023

997

Kronika policyjna 997

WYBRANE ZDARZENIA Z TERENU DZIAŁANIA KPP GRAJEWO w okresie czasu od 09.05.2005r. do 15.05.2005r.

1. Wypadek drogowy
W dniu 09.05.2005 roku w Grajewie na ul. Ełckiej kierujący samochodem osobowym m-ki Skoda potrącił pieszego, który wtargnął na jezdnię w miejscu niedozwolonym . Pieszy został odwieziony do Szpitala Ogólnego w Grajewie. Od kierującego i pieszego pobrano krew do badań celem sprawdzenia stanu trzeźwości.

2. Zamach samobójczy
W Rajgrodzie mieszkaniec miasta lat 63 powiesił się na pasku w korytarzu własnego mieszkania. Jak ustalono od dłuższego czasu nadużywał alkoholu. No zamachu samobójczego nie przyczyniły się osoby trzecie.

3. Kradzież drzewa z lasu
W Grajewie przy drodze prowadzącej do Łojek z prywatnej działki leśnej dokonano kradzieży około 100 drzewek sosnowych o średnicy około 10-15 cm. W wyniku prowadzonego postępowania przez policjantów ustalono sprawcę kradzieży, którym okazał się mieszkaniec Grajewa korzystający z drzew jako opału.

4. Pobicie
W dniu 12.05.2005 roku w Wąsoszu na ul. Plac Rzędziana ustalony mieszkaniec wsi Bagienice lat 19 wspólnie z innymi osobami pobił mieszkańca wsi Bukowo Duże. W chwili obecnej policjanci Posterunku Policji w Szczuczynie ustalają co było powodem pobicia.

5. Kradzież roweru
W dniu 13.05.2005 roku w Grajewie około godz.14.00 z placu przy kościele na ul. Wojska Polskiego nieustalony dotychczas sprawca dokonał kradzieży roweru górskiego koloru niebieskiego wartości około 250 złotych .

6. Kradzież cementu
W dniu 14.05.2005 roku mieszkaniec Szczuczyna powiadomił o kradzieży cementu w ilości 2800 kg. Cement składowany był na bocznicy kolejowej przy dworcu PKP w Grajewie. Osoby posiadające informacje w powyższej sprawie proszone są o kontakt telefoniczny z dyżurnym KPP Grajewo bądź z dzielnicowym st.post. Jerzym Rydzewskim. Gwarantowana anonimowość.

7. Wypadek drogowy
W nocy 15 maja 2005 roku ok. Godziny 20.00 na drodze 61 w pobliżu miejscowości Obrytki gm. Szczuczyn kierujący samochodem osobowym m-ki VW potrącił śmiertelnie przebywającego na drodze rowerzystę. Trwa dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn wypadku.

W okresie od 9-15 maja 2005 roku zatrzymano 8 nietrzeźwych kierujących i załatwiono 8 zdarzeń drogowych.

SZANOWNI PAŃSTWO

W ostatnim okresie czasu na terenie miast i wsi naszego powiatu stwierdzono przypadki kradzieży pieniędzy na szkodę osób w podeszłym wieku zamieszkujących samotnie. Sprawcami były przeważnie kobiety działające w grupach dwu i trzyosobowych, które oferowały do sprzedaży narzuty, dywany, firany, patelnie, kurtki i inne artykuły, prosiły o podanie szklanki wody, a następnie wykorzystując łatwowierność i zaufanie poszkodowanych, odwracając ich uwagę dokonywały kradzieży pieniędzy.

W związku z powyższym Komenda Powiatowa Policji w Grajewie zwraca się z prośbą o zachowanie środków ostrożności podczas wizyt takich osób, nie wpuszczanie ich do mieszkań, nie pozostawianie ich bez nadzoru, korzystanie z pomocy sąsiedzkiej. Ponadto niezbędne jest aby w każdym przypadku pojawienia się ich, niezwłocznie informować telefonicznie dyżurnego KPP Grajewo tel. 997 lub funkcjonariuszy Posterunków Policji.

mł.asp. Andrzej Łagodziński

środa, 3 czerwca 2020

Konkurs fotograficzny

niedziela, 20 sierpnia 2017

Kino pod chmurką!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.