Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 18.05.2009r do 25.05.2008r Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 18 zdarzeń. Miejscowe zagrożenia – 11, pożar mały – 7.


Charakterystyka ważniejszych zdarzeń.

W dniu 19.05.2009 ok godz. 22:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze słomy na poddaszu budynku inwentarskiego w miejscowości Stare Juchy. Na miejsce zdarzenia jako pierwsze dotarły dwa zastępy OSP Stare Juchy, podając dwa prądy wody na palącą się słomę zabezpieczając przed dalszym rozprzesrztenianiem się ognia. Paląca się słoma znajdowała się na poddaszu murowanego budynku, co znacznie ograniczało rozwój pożaru. Po dojeździe na miejsce zastępów, dwóch z JRG Ełk i jednego OSP Woszczele prowadzono dalsze, skuteczne działania gaśnicze. Strażakom udało się zabezpieczyć przed rozprzestrzenieniem się ognia na dach budynku. Spaleniu uległo około 15 metrów sześciennych słomy. Działania trwały około 90-ciu minut.

W dniu 24.05.2009 ok godziny 18:00 odebraliśmy zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczo – magazynowego o konstrukcji drewnianej w miejscowości Orzechowo, gm.Stare Juchy. W działaniach gaśniczych uczestniczyły 3 zastepy: 1 z JRG Ełk, 2 z OSP Stare Juchy. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach i drewniane elementy budynku, ponadto słoma i częściowo drewno składowane wewnątrz. Działania trwały około 120 minut. Ustalenie okoliczności zajścia zdarzenia prowadzi KP Policji w Ełku.

 

W dniu 26 maja 2009 około godziny 10:30 dyżurny PSP w Ełku odebrał złgoszenie o pożarze w budynku gospodarczym na terenie WKU w Ełku przy ulicy A.Mickiewicza. Zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Ełk. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań. W rozpoznaniu ustalono, iż palą się śmieci w jednym z garaży. Po ugaszeniu ognia, przeszukano i oddymiono pomieszczenie. Osób poszkodowanych nie było, strat materialnych również. Były to tylko coroczne ćwiczenia na w/w obiekcie. Po zakończeniu omówiono najważniejsze aspekty ćwiczeń i podsumowano działania strażaków. Ćwiczenia tego typu nie należą do skomplikowanych, ale takich akcji strażacy mają najwięcej. W trakcie takich działań na spokojnie można przeanalizować poszczególne elementy i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski, które później przekładają się na sprawne przeprowadzenie akcji gaśniczej. (fot.)

 

Rzecznik prasowy KP PSP – asp. Jarosław Pieszko.

                                                                                                        

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.