niedziela, 26 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 25.02.2009r do 02.03.2009r Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 18 zdarzeń. Miejscowe zagrożenia – 5, pożar mały – 12, pożar średni – 1.  Charakterystyczne zdarzenia:


W dniu 27.02.2009r ok godz. 21.20 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na ul. Kolonia w Ełku. Zadysponowano zastęp ratowniczo-gaśniczy. Po dojeździe na miejsce okazało się, ze samochodem podróżowały 2 osoby, które zostały przewiezione do szpitala przed przybyciem zastępów PSP. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilani w uszkodzonym pojeździe, oraz oświetleniu terenu na potrzeby Policji. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi KPP w Ełku. Akcja trwała 1,5 godziny.

Dnia 01.03.2009r ok godz 2.20 wpłynęło zgłoszenie o pożarze drzwi wejściowych do piwnicy z klatki schodowej w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Kilińskiego. Zadysponowano 2 zastępy ratowniczo-gaśnicze. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palących się drzwi, oraz przewietrzeniu piwnicy jak też klatki schodowej. Przyczyną pożaru było podpalenie przez osoby nieznane. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi KPP w Ełku.

W dniu 02.03.2009r ok godz. 12.40 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Armii Krajowej w Ełku. Zadysponowano 3 zastępy ratowniczo-gaśnicze. Po dojeździe zastępów na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania, okazało się, że na włączonej kuchence pozostawiono garnek z potrawą co było powodem dużego zadymienia mieszkania. Mieszkanie przewietrzono - informuje Rzecznik prasowy KP PSP – asp. Mirosław Burakiewicz

 

W dniu 02.03.2009 r. tuż przed godziną 21 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Długosze gm. Prostki. Zadysponowano 4 zastępy ratowniczo-gaśnicze PSP ( 10 strażaków), oraz 3 zastępy Osp – 14strażaków. W chwili dojazdu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały dach budynku. Wprowadzono prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się obiekt, oraz prądy gaśnicze w obronie na budynki gospodarcze zlokalizowane w bardzo bliskiej odległości od płonącego obiektu. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była nieszczelność pieca fizycznego CO. W wyniku tego pożaru spaleniu uległ dach budynku, oraz poddasze, jak też część wyposażenia mieszkania. Był to obiekt murowany, dach konstrukcji drewnianej kryty eternitem. Dach na d głową straciła 5-osobowa rodzina. Nikt z osób tam zamieszkujących nie odniósł obrażeń. Straty wstępnie oszacowano na ok 120 tyś zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi KPP w Ełku. Akcja trwała 4,5 godz. ( foto)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.