niedziela, 14 kwietnia 2024

Kraj

Kronika 998 Ełk

W sobotę 10 października tego roku około godziny 12 – tej w południe do PCR przy Komendzie Powiatowej PSP w Ełku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Długochorzele, gm. Porstki. Jednocześnie informację o pożarze odebrała również Komenda Powiatowa PSP w Grajewie. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy gaśnicze: 2 z JRG Ełk, 1 OSP Prostki, 1 z JRG Grajewo i jeden samochód operacyjny z KP PSP w Ełku. Po dojeździe na miejsce, okazało się że zdarzenie dotyczy domku letniskowego. Ogniem objęte było wyposażenie wnętrza i częściowo dach. Budynek o konstrukcji drewnianej z dachem krytym płytą eternitową. Bezpośrednio zagrożony był sąsiedni budynek o konsturkcji drewnianej, oddalony o około 4m. W kulminacyjnym momencie akcji udział brało 18 – tu strażaków. Spaleniu uległo większość palnych elementów wyposażenia domku i część konstrukcji nośnej dachu.

Straty właściciel oszacował wstępnie na około 30 tys. PLN. Działania trwały około dwóch godzin. Osób poszkodowanych nie było. Ze wstępnych oględzin miejsca zdarzenia ustalono, iż do pożaru doszło na skutek niewłaściwej konstrukcji przewodu dymowego pieca fizycznego.- Rzecznik KP PSP w Ełku – asp. Jarosław Pieszko.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.