sobota, 25 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Augustów

Zdarzenia zanotowane w okresie 17.11.2008 r. – 24.11.2008 r.

Ogółem zanotowano 8 zdarzeń, w tym:

- 2 pożary
- 4 miejscowe zagrożenia
- 2 alarm fałszywy

Charakterystyczne zdarzenia:

1. W dniu 20.11.08 r. do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie od Straży Granicznej o zanieczyszczeniu drogi K - 16 olejem, która poinformowała, że podróżujący tą właśnie drogą zauważyli występujące na tym odcinku drogi plamy oleju. Z rozpoznania wynikało, że na terenie powiatu sejneńskiego doszło do wypadku drogowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu odcinka drogi znajdującego się na terenie powiatu augustowskiego pod względem obecności plam oleju. Niewielkie filmy olejowe stwierdzono w jednym zagłębieniu jezdni na kałuży wody. Film olejowy został usunięty z jezdni przy pomocy prądu wody. Na sprawdzonym odcinku drogi tj. od Przewięzi do granicy powiatu w kierunku przejścia granicznego w Ogrodnikach nie stwierdzono śliskości na jezdni spowodowanej olejem.
W działaniach udział brały zastępy z OSP Dalny Las i OSP Płaska. Akcja trwała: 56 min.


2. W dniu 21.11.2008 r. w miejscowości Żarnowo Drugie miał miejsce pożar domku letniskowego. Pożar domku pozostał nie zauważony i do KP PSP w Augustowie nie zgłoszony (jednostki straży nie interweniowały). Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło od dyżurnego KP Policji w Augustowie w dniu 22.11.08 r., gdzie zgłosił się właściciel spalonego domku. Pożar miał miejsce prawdopodobnie w godzinach nocnych z 21 na 22 listopada.   Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że spaleniu uległ całkowicie domek drewniany kryty blachą bez doprowadzonej energii elektrycznej. Budynek był całkowicie zawalony. Zabrano blachę dachu, która przykrywała całość pogorzeliska w celu przeszukania pod względem ewentualnej ofiar pożaru. Po odkryciu pogorzeliska stwierdzono, że nikt nie przebywał w budynku oraz podpiwniczeniu podczas zaistnienia pożaru. Przypuszczalna przyczyna pożaru : podpalenie przez osoby nieznane
Straty wyniosły: 15 tys. zł

 

Arakdiusz Prymaka

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.