sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998 Augustów

Zdarzenia zanotowane w okresie od  15.09.2009 r. do 21.09.2009 r.
Ogółem zanotowano  29 zdarzeń, w tym:
-   3  pożary
-   26 miejscowych zagrożeń
Charakterystyczne zdarzenia:
1.    W dniu 16.09.br ok. godz. 19:00 doszło do wypadku w miejsc. Kamień gm. Sztabin.
Po  przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępu straży na miejscu była już Policja, po chwili dojechało  Pogotowie Ratunkowe. Na prawym poboczu drogi w kierunku miejsc. Sztabin leżał motocykl i kilkanaście metrów od motocykla poszkodowany motocyklista z widocznymi ranami. Ratownicy pogotowia przystąpili do udzielenia pomocy medycznej. Zabezpieczono i oświetlono teren akcji. Przypuszczalnie motocyklista jechał w kierunku Augustowa z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas drogi uderzył w znak drogowy i zjechał do rowu. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowa Policji. Po zakończeniu czynności na miejscu zdarzenia motocykl został zabrany przez firmę transportową.
Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: utrata panowania nad pojazdem. W działaniach uczestniczył o 6 strażaków z OSP Sztabin.

2.      W dniu 18.09. br. kilka minut po godz. 21 w Augustowie  przy ul. 3 maja doszło do pożaru instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym. Po dojeździe zabezpieczono miejsce zdarzenia. Po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, iż z puszki elektrycznej znajdującej się w przedpokoju wydobywa się dym. Wyłączono zasilanie energii elektrycznej od mieszkania. Działania polegały na oderwaniu dwóch nadpalonych desek boazeryjnych. Przewietrzono mieszkanie oraz sprawdzono skład powietrza urządzeniem pomiarowym MX-6 - wskazania w normie. Pouczono lokatorów, aby nie włączali energii elektrycznej do czasu przybycia uprawnionego elektryka.
Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zwarcie instalacji elektrycznej w puszce. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy JRG Augustów w sumie 8 strażaków.

3.     W dniu 19.09 br. około godz. 14 w miejscowości Świderek gm. Augustów doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczył samochód osobowy marki VW Golf W chwili przybycia zastępu z JRG na miejsce zdarzenia zastano ekipę Pogotowia Ratunkowego, która udzielała pomocy rannemu kierowcy. Poszkodowany mężczyzna znajdował się poza pojazdem. Został wydobyty z rozbitego samochodu przez osoby postronne przed przybyciem służb ratowniczych. Samochód znajdował sie w przydrożnym rowie, leżał na prawym boku. Działania zastępu straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora. Nie stwierdzono wycieku płynów eksploatacyjnych.
Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: utrata panowania nad pojazdem i zjechanie do rowu. W działaniach brał udział zastęp z JRG Augustów, 4 strażaków.

4.     W danym okresie czasu strażacy 22 krotnie przeprowadzili działania związane z usunięciem gniazd owadów.
Informacje dodatkowe:
W ramach współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem pod hasłem „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” – w dniu 24 września br. zostanie przeprowadzona akcja oddania krwi w Augustowie. Chęć w akcji zgłosili strażacy PSP Augustów, OSP Augustów – Lipowiec oraz Lipsk i Nowinka.
                                                                                                                KP PSP Augustów

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.