niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 03.02.2009 r. – 11.02.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 8 zdarzeń, w tym 2 pożary i  6 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 61 zdarzeń, w tym 20 pożarów,  41 miejscowych zagrożeń, alarmów fałszywych nie odnotowano. Ogólna ilość osób poszkodowanych  w powstałych zdarzeniach: 7 osób rannych i 1 ofiara śmiertelna.

W dniu 04.02.2009 r. o godz. 14.06 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie, że w Grajewie na terenie prywatnej posesji kotek wpadł do studni. Ratownicy przy użyciu drabiny nasadkowej i tzw. „kasera” wydostali uwięzione zwierzę i przekazali je do lecznicy zwierząt. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP.

W dniu 06.02.2009 r. o godz. 07.40  Dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych w miejscowości Popowo (droga Nr 61) . W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, zebrano rozlany płyn chłodniczy, sprawdzono pojazdy pod względem wycieku płynów. Uszkodzony pojazd usunięto w bezpieczne miejsce przy użyciu specjalistycznego sprzętu holowniczego. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Policja i Pomoc Drogowa.

W dniu 09.02.2009 r. o godz. 17.29  na trasie Ciemnoszyje – Białogrądy (droga Nr 61) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia dwie osoby odniosły obrażenia ciała, jedną z nich personel karetki pogotowia zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, odłączono akumulatory, sprawdzono czy nie ma wycieku paliwa i innych płynów oraz usunięto z miejsca zdarzenia pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, jeden OSP KSRG Ciemnoszyje, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pomoc Drogowa.

W dniu 10.02.2009 r. o godz. 08.12 w miejscowości Ciemnoszyje (droga Nr 65) samochód osobowy uderzył w łosia, który nagle wtargnął na drogę. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała natomiast zwierzę poniosło śmierć. Martwe zwierzę zabrał pracownik Lasów Państwowych. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, jeden OSP KSRG Ciemnoszyje, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Służby Leśne.

W dniu 11.02.2009 r. o godz. 05.20 w Szczuczynie samochód ciężarowy DAF uderzył w słup energetyczny niskiego napięcia wyrywając go i ciągnąć za sobą około 100 m. Ciągnięty słup uszkodził zbiornik paliwa z którego nastąpił wyciek. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu wycieku paliwa, zebraniu i neutralizacji płynów, odcięciu dopływu prądu i usunięciu zerwanych przewodów. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP, jeden OSP KSRG Szczuczyn, Policja i patrol Zakładu Energetycznego.
                                                                                        
Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                          

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.