sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 05.01.2009 r. – 13.01.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń, w tym 5 pożar i  6 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 18 zdarzeń, w tym 8 pożarów,  10 miejscowych zagrożeń, alarmów fałszywych nie odnotowano. Ogólna ilość  osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 1 osoba ranna.

W dniu 06.01.2009 r. o godz. 19.12  Powiatowe Stanowisko Kierowania w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że miejscowości Kieljany gm. Radziłów doszło do pożaru wyposażenia pokoju w budynku mieszkalnym jednorodzinnym (drewnianym). Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do budynku podali dwa prądy wody w natarciu i ugasili powstały pożar. Spaleniu uległo dwa pokoje oraz kuchnia z wyposażeniem. Pogorzelcom czasowy lokal zastępczy zapewniły władze samorządowe gminy Radziłów.   W działaniach ratowniczych trwających prawie trzy godziny, udział brał jeden zastęp PSP, oraz zastępy OSP KSRG Radziłów,  OSP KSRG Ciemnoszyje, OSP KSRG Klimaszewnica.

W dniu 08.01.2009 r. o godz. 08.36  w Grajewie na ulicy Piłsudskiego kierowca samochodu ciężarowego Scania (LT) w  wyniku poślizgu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył  w słup energetyczny niskiego napięcia. W wyniku wypadku nikt z podróżujących samochodem nie doznał obrażeń ciała. Droga krajowa 61 była całkowicie zablokowana przez 3,5 godziny. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy PSP. ( FOTO)
        
W dniu 10.01.2009 r. o godz. 1012  Powiatowe Stanowisko Kierowania w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że w miejscowości Konopki gmina Grajewo w budynku warsztatowym doszło do pożaru butli z acetylenem. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej podały dwa prądy wody, jeden na palącą się butlę oraz drugi w obronie całego budynku. Po schłodzeniu i ugaszeniu butle zakręcono i wyniesiono na zewnątrz, a pomieszczenie oddymiono i przewietrzono. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy PSP.

     Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński                
                          

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.