Wiadomości

Kronika 998

Powiat Grajewo
Charakterystyczne zdarzenia:

W dniu 17.11.2004r o godzinie 0842 ok.1 km za miejscowością Rajgród (droga krajowa Nr 61), doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych – Opel Omega oraz Fiat Uno, w wyniku czego jedna osoba została ranna. Straty oszacowano na ok. 12tys.zł. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy JRG osób 7 oraz jeden zastęp OSP KSRG osób 3.

W dniu 17.11.2004r o godzinie 18.17 na drodze Wąsosz – Ławsk, kierujący samochodem osobowym Ford Sierra najechał na grupę osób pieszych, w wyniku czego cztery osoby zostały ranne a jedna poniosła śmierć na miejscu. Do działań ratowniczych zadysponowano jeden zastęp JRG osób 4 oraz dwa zastępy OSP osób 2. Strażacy – ratownicy udzieli pomocy przed medycznej dla jednej z poszkodowanych osób, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz usunęli pozostałości powypadkowe.

W dniu 23.11.2004r o godzinie 08.25 w miejscowości Sulewo Kownaty w wyniku nieszczelności przewodu kominowego wybuchł pożar na poddaszu budynku mieszkalnego. Do działań gaśniczych zadysponowano zastęp JRG osób 3 oraz zastęp OSP-3 osoby. Uratowane mienie oszacowano na ok.60tys.zł.

W dniu 27.11.2004r o godzinie 02.51 w Grajewie na ul. Bema w wyniku nieszczelności pieca C.O. doszło do przytrucia dymem czworga mieszkańców (w tym dwójki dzieci). Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala w Grajewie. Do działań zadysponowano jeden zastęp JRG osób 3.Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych wykonali pomiary przy użyciu urządzenia MG140 który wskazał obniżoną zawartość tlenu w powietrzu. Wyczuwalna była woń dymu w powietrzu. Po zakończonych działaniach ratowniczych piec C.O. zabezpieczono a pomieszczenia zostały przewietrzone.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w GrajewieKonkurs - wygraj nagrodę...

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.