sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 11.08.2008r. – 17.08.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 26 zdarzeń – 2 pożary i 24 miejscowe zagrożenia. Ogółem od początku roku zanotowano 470 zdarzeń, w tym: 123 pożary,  341 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych.
Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 65 osób, w tym  6 ofiar śmiertelnych.

W dniu 13.08.2008 r. o godz. 1145 na trasie Ciemnoszyje-Białogrądy (droga krajowa 65) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym VW Passat. Jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Ciemnoszyje.

W dniu  13.08.2008 r. o godz. 1616 na trasie Grajewo-Miecze (droga krajowa 61) doszło do zderzenia samochodu dostawczego Renault z Tirem. Wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Działania ratownicze prowadzone były przez jeden zastęp PSP.

W dniu  17.08.2008 r. o godz. 0141 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Wąsosz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że pożarem objęta jest więźba dachowa stodoły murowanej krytej eternitem oraz płody rolne zgromadzone wewnątrz budynku. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzynaście godzin udział brał jeden zastęp PSP, zastęp OSP Szczuczyn oraz dwa zastępy OSP Wąsosz.

W dniu  17.08.2008 r. o godz. 1349 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie, że na Jeziorze Rajgrodzkim w odległości ok. 1 km od linii brzegowej dryfuje wywrócona żaglówka a w wodzie znajduje się 6 żeglarzy. Ratownicy PSP wraz z ratownikami WOPR przetransportowali żeglarzy do przystani. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję zaholowano przewrócona łódkę do brzegu.
W ubiegłym tygodniu strażacy PSP wyjeżdżali również kilkanaście razy do usuwania gniazd  niebezpiecznych owadów z budynków mieszkalnych, domków letniskowych oraz innych obiektów jak również prowadzili działania związane z usuwaniem konarów drzew z dróg, ulic i linii energetycznych.

        W dniu 13 sierpnia b.r. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie wzbogaciła się o nowy sprzęt ratownictwa medycznego - defibrylator.  Urządzenie takie otrzymało też 8 innych jednostek z terenu woj. podlaskiego.
       Sprzęt ten, służący do bezpośredniego ratowania życia w razie zatrzymania akcji serca, został zakupiony z inicjatywy Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno dla Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP. Stanowi on ważne uzupełnienie posiadanych zestawów sprzętu ratownictwa medycznego. Umożliwi podjęcie skuteczniejszych działań medycznych w przypadku zatrzymania krążenia u poszkodowanych. Koszt takiego urządzenia to 5 350 zł.


                                    Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.