Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10441 wyświetleń

Kronika 998

         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 14.01.2008r. – 23.01.2008r. odnotowano 12 zdarzeń, w tym: 6 pożarów i 6 miejscowych zagrożeń. Ogółem od 01.01.2008 r. wystąpiło - 16 pożarów i 18 miejscowych zagrożeń. Alarmów fałszywych nie zarejestrowano.

W dniu 14.01.2008r o godzinie 13.53 w Grajewie na ul. Piłsudskiego w wyniku nieszczelności przewodu kominowego w budynku wielorodzinnym nastąpiło zadymienie mieszkania.  Działania nasze polegały na oddymieniu pomieszczenia. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP z JRG Grajewo.

 W dniu 19.01.2008r. o godzinie 11.17 w Szczuczynie na ul. Łomżyńskiej w wyniku pęknięcia rury zasilającej zastały zalane pomieszczenia magazynowe. Przybyła na miejsce zdarzenia jednostka straży wypompowała wodę i przekazała pomieszczenie użytkownikowi.  Działania ratownicze prowadzone były przez zastęp OSP KSRG Szczuczyn.

 W dniu 20.01.2008r. o godzinie 16.48 na skrzyżowaniu ulic w miejscowości Szczuczyn doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych . W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna.  Działania ratownicze prowadzone były przez zastęp PSP z JRG Grajewo oraz jeden zastęp  OSP KSRG Szczuczyn. ( fot:3)

         Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

W dniu 19.01.2008r. w godzinach popołudniowych na odcinku drogi krajowej nr 61 (odcinek drogi Bargłów Kościelny-Barszcze) trasa Augustów-Łomża doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego Opel Corsa. ( fot: 1,2)
Opis zdarzenia: Po przyjeździe na miejsce zdarzenia jednostki OSP Dreństwo i zastępu z JRG Grajewo dokonano rozpoznania. Stwierdzono, że na lewym poboczu drogi w kierunku miejsc. Rajgród znajduje się samochód osobowy opel corsa. Samochód leżał na boku w głębokim rowie. Cztery osoby, które nim jechały o własnych siłach wydostały się na zewnątrz pojazdu. Teren zdarzenia został zabezpieczony przez zastęp z OSP Dreństwo, natomiast osobami poszkodowanymi zajął się zastęp z JRG Grajewo - 2 mężczyznom podano tlen, założono kołnierze ortopedyczne, okryto folią termoizolacyjną. Pozostałe dwie pozostałe osoby był pod nadzorem ratowników brak widocznych obrażeń; wszystkie 4 osoby były przytomne. O godz. 13:46 na miejsce zdarzenia przyjechały dwie karetki Pogotowia Ratunkowego z Augustowa, które zabrały wszystkie osoby na obserwację do SOR w Augustowie. Ruch drogowy w trakcie działania służb ratunkowych był prowadzony wahadłowo. Wszystkie osoby poszkodowane tj. 2 kobiety (wiek 48 i 24 lata) oraz 2 mężczyzn (wiek 51 i 27 lat) byli mieszkańcami pow. żurmon woj. mazowieckiego.
        Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zjechanie przez kierującego do rowu (brak szczegółów dochodzenie prowadzi Policja)
                                                
  Sporządził: asp. Krzysztof Waszkiewicz

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (2)

Skąd i z kiedy są te dwa pierwsze zdjęcia. W info nic o tym nie ma przeciez.

z soboty czytaj dokładnie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.