Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 13.08.2007 r. – 19.08.2007 r. odnotowano 21 zdarzeń, w tym 1 pożar oraz 20 miejscowych zagrożeń.  
 Ogółem od początku roku zanotowano 581 zdarzeń, w tym: 150  pożarów, 428 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.


            W dniu 18.08.2007r. o godzinie 12.34  PSP otrzymała zgłoszenie o możliwości zasłabnięcia starszej osoby (kobiety) w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu (podnośnika SH-18), ratownicy weszli do mieszkania przez otwarty balkon. W środku zastali kobietę w stanie wyczerpania fizycznego. Otworzono drzwi wejściowe do mieszkania umożliwiając w ten sposób wejście do środka personelowi karetki pogotowia i udzielenie pomocy poszkodowanej osobie. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP.

W tym samym dniu  o godzinie 12.46  PSP otrzymała informacje, że w miejscowości Tama z gniazda wypadł bocian. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że jest to młody bocian a podczas upadku doszło do złamania nogi. Rannego ptaka strażacy przewieźli do leśniczówki w Grzędach gdzie przyjmowane są ranne i chore zwierzęta.


 Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy interweniowali przy 18 zdarzeniach związanych z usuwaniem skutków gwałtownych burz, które przeszły przez rejon powiatu grajewskiego. 
        
        Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.