poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 13.08.2007 r. – 19.08.2007 r. odnotowano 21 zdarzeń, w tym 1 pożar oraz 20 miejscowych zagrożeń.  
 Ogółem od początku roku zanotowano 581 zdarzeń, w tym: 150  pożarów, 428 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.


            W dniu 18.08.2007r. o godzinie 12.34  PSP otrzymała zgłoszenie o możliwości zasłabnięcia starszej osoby (kobiety) w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu (podnośnika SH-18), ratownicy weszli do mieszkania przez otwarty balkon. W środku zastali kobietę w stanie wyczerpania fizycznego. Otworzono drzwi wejściowe do mieszkania umożliwiając w ten sposób wejście do środka personelowi karetki pogotowia i udzielenie pomocy poszkodowanej osobie. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP.

W tym samym dniu  o godzinie 12.46  PSP otrzymała informacje, że w miejscowości Tama z gniazda wypadł bocian. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że jest to młody bocian a podczas upadku doszło do złamania nogi. Rannego ptaka strażacy przewieźli do leśniczówki w Grzędach gdzie przyjmowane są ranne i chore zwierzęta.


 Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy interweniowali przy 18 zdarzeniach związanych z usuwaniem skutków gwałtownych burz, które przeszły przez rejon powiatu grajewskiego. 
        
        Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.