niedziela, 21 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12279 wyświetleń

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 12.06.2007 r. – 19.06.2007 r. odnotowano 28 zdarzeń w tym 5  pożarów oraz 23 miejscowe zagrożenia.
   Ogółem od początku roku PSP i OSP dysponowana była 400 razy do  zdarzeń, w tym:   do 122  pożarów i 276 miejscowych zagrożeń. Odnotowano również 2 alarmy fałszywe.

       W dniu 12.06.2007r o godzinie 2112 w Grajewie na ul. Przemysłowej w wyniku nieszczelności instalacji gazowej doszło do wybuchu ulatniającego się gazu w budynku gospodarczym wykorzystywanym jako tzw. „letnia kuchnia”. W wyniku eksplozji całkowitemu zniszczeniu uległy 2 ściany budynku natomiast pozostałe elementy konstrukcji zostały poważnie uszkodzone. W następstwie zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych oraz usunięciu elementów wyposażenia  budynku. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy PSP, Policja oraz Inspektorzy Nadzoru Budowlanego.
       W dniu 18.06.2007r o godzinie 1046 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania  w Grajewie otrzymał informację że w miejscowości Sikora gm. Grajewo doszło do zderzenia samochodu ciężarowego Mercedes z ciągnikiem siodłowym Volvo.
       W wyniku niezachowania bezpiecznej odległości samochód marki Mercedes najechał na tył naczepy ciągnika siodłowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp SRT z JRG PSP oraz Policję. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał pasażer samochodu Mercedes.     
W dniu 18.06.2007r o godzinie 1750 na trasie Wąsosz - Ławsk gm. Wąsosz doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniosły 3 osoby. Prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości samochód osobowy Audi został wyrzucony z drogi i uderzył w karpę. Samochód uległ całkowitemu zniszczeniu. W działaniach brały udział 2 samochody z JRG PSP, 1 samochód z OSP KSRG Wąsosz oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja
         Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy kilka razy wyjeżdżali do usuwania gniazd niebezpiecznych owadów z budynków mieszkalnych, pożarów poszycia leśnego  i suchej trawy oraz usuwaniem nadłamanych konarów drzew.

                                                                                                  Rzecznik prasowy KP PSP
                                                                                                   mł. bryg.  Andrzej Jabłoński

niedziela, 21 kwietnia 2024

ROD "Oaza" - OGŁOSZENIE

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.