niedziela, 21 kwietnia 2024

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 07.05.2007 r. – 13.05.2007 r. odnotowano 26 zdarzeń w tym 26 miejscowych zagrożeń.
   Ogółem od początku roku zanotowano 278 zdarzeń, w tym: 94  pożary, 183 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

 W dniu 07.05.2007 r. o godzinie 8.50 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Grajewie otrzymało informację o rozszczelnieniu cysterny przewożącej około 19 tys. kg skroplonego metanu. Na parkingu w pobliżu Grajewa przy użyciu wykrywaczy wielogazowych strażacy PSP dokonali pomiaru stężenia wyciekającego medium i ustalili, że wyciek nie powoduje zagrożenia wybuchem. W działaniach polegających na zabezpieczeniu oraz konwojowaniu rozszczelnionej cysterny przez teren powiatu grajewskiego udział brały 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego.
 W dniu 09.05.2007 r. o godzinie 12.35 na trasie Miecze – Bełda (droga krajowa Nr 61)  w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym ciągnik siodłowy DAF z naczepą zjechał na pobocze drogi i częściowo zawisł nad skarpą. Strażacy wspólnie z Policją zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych i przy użyciu samochodu ratowniczo – gaśniczego wyciągnęli uszkodzony pojazd na drogę. W działaniach brał udział jeden zastęp PSP oraz OSP KSRG Rajgród.
 W dniu 11.05.2007 r.  o godzinie 18.48 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP   w Grajewie otrzymał informację o wypadku drogowym w pobliżu miejscowości Miecze  gm. Rajgród (droga krajowa Nr 61). Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że zderzyło się 6 samochodów, w tym 4 osobowe, jeden dostawczy i 1 ciężarowy. W wyniku zdarzenia 8 osób zostało rannych i przewiezionych do szpitala w Grajewie. W działaniach polegających na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielaniu pierwszej pomocy medycznej, neutralizacji substancji wyciekających z pojazdów oraz usunięciu uszkodzonych samochodów i pozostałości  z drogi brały udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, 3 karetki pogotowia, 3 radiowozy policyjne oraz 3 lawety pomocy drogowej. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez 2 godziny.
 
 Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy 18 razy wyjeżdżali do usuwania powalonych drzew na drogi oraz dwukrotnie do zabezpieczenia lądowania i startu statku powietrznego.
        
        Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
         mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

niedziela, 21 kwietnia 2024

ROD "Oaza" - OGŁOSZENIE

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.