środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 02.04.2007 r. do dnia 10.04.2007 r. odnotowano 9 miejscowych zagrożeń oraz 11 pożarów.
Ogółem od początku roku wystąpiło 186 zdarzeń, w tym: 62 pożary, 123 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE   ZDARZENIA
W dniu 03.04.2007 r. o godz. 6.08 w Grajewie na ul. Wojska Polskiego powstał pożar samochodu osobowego marki Ford Escort. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz podaniu 1 prądu piany ciężkiej na palącą się instalację i osprzęt silnika.  W akcji  brał udział 2 zastępy JRG PSP.
W dniu 06.04.2007 r. o godz. 10.57 na trasie Grajewo - Cyprki w wyniku jazdy z nadmierną prędkością wypadkowi uległ samochód osobowy marki Opel Astra. W następstwie powstałego zdarzenia jedna osoba została ranna. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz  zakręceniu zaworów samochodowej instalacji gazowej.  W akcji ratowniczej brał udział 1 zastęp JRG PSP.
W dniu 07.04.2007 r. o godz. 11.37  w miejscowości Popowo, gm. Grajewo  / droga 61 /  w wyniku nieprawidłowego manewru wyprzedzania wykonanego przez samochód ciężarowy Scania kierujący samochodem osobowym marki Audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup linii energetycznej .  W wyniku zdarzenia nikt nie został  poszkodowany. W akcji ratowniczej udział brał 1 zastęp JRG PSP, policja, pogotowie ratunkowe i pomoc drogowa.
Ponadto strażacy uczestniczyli w kilku akcjach związanych z pożarami suchej trawy, śmietników oraz zdarzeń powstałych w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu .

                                                              

       Rzecznik prasowy KP PSP
       mł. bryg.  Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.