Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9436 wyświetleń

Kronika 998

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 23.09.2013 r. – 06.10.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 17 zdarzeń,
w tym 7 pożarów oraz 10 miejscowych zagrożeń. Od początku roku odnotowano ogółem 709 zdarzeń, w tym 109 pożarów, 594 miejscowe zagrożenia oraz 6 alarmów fałszywych.

 

Dachowanie samochodu dostawczego Ford

 W dniu 23 września 2013 r. o godzinie 5:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie
o zdarzeniu drogowym na trasie Ciemnoszyje – Osowiec na wysokości miejscowości Białogrądy. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano auto leżące na boku w przydrożnym rowie. Kierujący opuścił samochód o własnych siłach. Działania ratownicze trwające 1,5 godziny prowadziły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa i Moniek oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Goniądza.

 

Czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych

 W dniu 24 września 2013 r. około godziny 15:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odebrał telefoniczne zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na trasie Grajewo – Bogusze (DK Nr 65).
Po dojeździe na miejsce ustalono, że samochód sosnowy Mercedes zderzył się z samochodem osobowym Audi. W wyniku zderzenia pojazdów cztery osoby, w tym dziecko zostały ranne
i po udzieleniu pomocy na miejscu zdarzenia zostały przewiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

 

Podejrzenie wycieku gazu ziemnego z 15 tonowego zbiornika

 W dniu 29 września 2013 r. w godzinach porannych dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie został poinformowany
o wycieku gazu na ulicy Wiórowej. Zgłaszający zdarzenie twierdził, że widzi dużą białą chmurę w okolicach zbiornika należącego do jednej z firm usytuowanego po przeciwnej stronie ulicy. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili zaistniałą sytuację i ustalili, że biała gęsta chmura rozciąga się na powierzchni koło 800 m2 i przemieszcza się w otwartym kierunku. W powietrzu chwilami wyczuwalna była woń gazu, jednak urządzenia pomiarowe nie wykazały jego faktycznej obecności. Przybyły na miejsce zdarzenia technolog firmy, do której należą zbiorniki z gazem poinformował dowódcę, że w doszło do skraplania się wody na instalacji gazowej, a następnie zmiany jej stanu skupienia w parę wodną. Działania ratownicze prowadzone były przez dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

 

Zderzenie samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym

 W dniu 3 października 2013 r. o godzinie 15:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał informację
o wypadku komunikacyjnym na trasie Miecze – Bełda (DK Nr 61). Po przybyciu na miejsce zdarzenia służb ratowniczych ustalono, że samochód osobowy marki BMW uderzył w ciągnik rolniczy, a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Podróżujący samochodem osobowym mężczyźni z urazami rąk, nóg, głowy oraz ogólnymi potłuczeniami zostali przetransportowani do grajewskiego szpitala. Kierującemu ciągnikiem rolniczym nic się nie stało. W działaniach ratowniczych trwających 2,5 godziny uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Rajgrodu.

 

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu

 W dniu 4 października 2013 r. o godzinie 7:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał telefoniczną informację o wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 61 około 1 km za Grajewem jadąc w kierunku Szczuczyna. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda obywatel Litwy chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem wykonał gwałtowny manewr tracąc panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Kierowca podróżujący samochodem wydostał się na zewnątrz sam i doznał jedynie niegroźnych obrażeń ciała. Działania ratownicze trwały około godziny i prowadzone były przez jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

 

Zderzenie samochodu osobowego z łosiem

 W dniu 6 października 2013 r. wczesnym rankiem dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odebrał zgłoszenie
o wypadku drogowym na trasie Ruda – Ciemnoszyje (DK Nr 65). Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych ustalono, że samochód osobowy marki Skoda zderzył się z łosiem, który nagle wybiegł z lasu wprost pod nadjeżdżający samochód. W wyniku zderzenia dwie osoby podróżujące autem zostały ranne i przewiezione do szpitala, a zwierzę zginęło na miejscu.
W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

  

 

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota

Komentarze (2)

Dlaczego nie informujecie o płukaniu sieci wodociągowej ?

A co ma straż do płukania sieci wodociągowej?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.