Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 05.08.2013 r. – 18.08.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 26 zdarzeń, w tym 5 pożarów oraz 21 miejscowych zagrożeń. Od początku roku odnotowano ogółem 627 zdarzeń, w tym 88 pożarów, 533 miejscowe zagrożenia oraz 6 alarmów fałszywych.

 

 Dachowanie samochodu osobowego Ford Escort

8 sierpnia 2013 r. przed godziną 18.00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał telefoniczną informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Woznawieś gm. Rajgród. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej i dokonaniu rozpoznania wstępnego ustalono, że auto po uderzeniu w ogrodzenie pobliskiej posesji wjechało do przydrożnego rowu i przewróciło się na bok. Samochodem podróżowało pięć osób w wieku od 17 do 20 lat, którym nic się nie stało. Działania ratownicze trwające ponad godzinę prowadzone były przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Woznejwsi.

 Poszukiwania mężczyzny w jeziorze

9 sierpnia 2013 r. około godziny 23.00 do dyżurnego PSK KP PSP w Grajewie wpłynęła informacja o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny w jeziorze na terenie Ośrodka Wypoczynkowego BGŻ Knieja w Rajgrodzie. Z informacji, którą uzyskał dyżurny wynikało, że mężczyzna w wieku 49 lat stojąc na pomoście stracił równowagę, wpadł do jeziora i już nie wypłynął. Znajomi zaginionego sami podjęli próbę odnalezienia mężczyzny lecz okazała się ona bezskuteczna. Do poszukiwań zadysponowano Ochotniczą Straż Pożarną
z Rajgrodu oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno - Nurkowego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy – nurkowie zeszli pod wodę i po około 17 minutach poszukiwań odnaleźli mężczyznę, który znajdował się na głębokości 6 metrów. Po wydobyciu na powierzchnię mężczyznę przekazano zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego, który przystąpił do resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Próba przywrócenia funkcji życiowych nie powiodła się i lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

 Płonące bele siana i słomy

17 sierpnia 2013 r. o godzinie 03.17 dyżurny PSK KP PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze bel siana i słomy w miejscowości Łękowo gm. Grajewo. Do działań zadysponowano niezwłocznie ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Boczek – Świdrowo i Wierzbowa. Po przybyciu na miejsce pożaru pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej ustalono, że pali się znaczna ilość bel siana i słomy składowanych w odległości kilkuset metrów od zabudowań oraz kilkunastu metrów od sąsiednio złożonych bel sianokiszonki i słomy. Ogółem strażacy podali 4 prądy wody w natarciu na ognisko pożaru i obronie składowanych w pobliżu bel sianokiszonki i słomy. Akcja gaśnicza prowadzona przez kilkunastu strażaków trwała 10 godzin.

 W minionym okresie strażacy wyjeżdżali również do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych oraz pomagali w ratowaniu chorych bocianów, które wypadły z gniazd.

 

zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.