Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10093 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 1 - 21.04.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 91 zdarzeń, w tym 14 pożarów, 76  miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Od początku roku odnotowano 424 zdarzenia,  w tym 43 pożary, 378 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.15.04.2013 r. w godzinach porannych na drodze krajowej nr 61 w Popowie doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku wypadku mężczyzna kierujący jednośladem został poszkodowany i przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa, a także Pogotowie Ratunkowe i Policja.

17 kwietnia br. o godz. 16.24 na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Miecze doszło do kolizji samochodu osobowego marki Mercedes, który po uderzeniu w przydrożną barierkę wjechał do rowu. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, sprawdzeniu pojazdu pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych.
W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz Policja.

18 kwietnia br. miał miejsce pożar stodoły na terenie Zespołu Szkół w Niećkowie. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pali się stodoła murowana kryta eternitem. Pożarem objęta była także część składowanego w stodole siana i ciągnik rolniczy. W momencie rozgorzenia pożar przeniósł się na więźbę dachową. Teren akcji zabezpieczono przed dostępem osób postronnych i podano trzy prądy wody w natarciu na ognisko pożaru oraz dwa w obronie pozostałej części obiektu. Z palącego się budynku ewakuowano na zewnątrz znajdujący się tam sprzęt rolniczy oraz płody rolne. Tlące się elementy konstrukcji dachowej i siano dogaszono prądem wody. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna i Niećkowa.

20 i 21 kwietnia 2013 r. grupa 10 płetwonurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego "Biebrza" Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie uczestniczyło w poszukiwaniach osoby zaginionej w rzece Biebrza w miejscowości Dębowo gm. Sztabin. W działaniach wykorzystano samochód ratownictwa wodnego oraz łódź.

W minionym okresie strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej kilkakrotnie interweniowali przy wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i ulic na terenie powiatu grajewskiego.
                                                       
Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
mł. kpt. Arkadiusz Lichotapiątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (1)

mają roboty Ci Nasi strażacy :) Szacuneczek

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.