poniedziałek, 22 lipca 2024

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 23.04.2012 r. – 29.04.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 12 zdarzeń, w tym: 7 pożarów oraz  5 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 335 zdarzeń, w tym 116 pożarów, 217 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. Ogólna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 29 osób rannych oraz 1 ofiara śmiertelna.


23.04.2012 r. o godzinie 22:48 w miejscowości Rydzewo Szlacheckie gm. Radziłów doszło do pożaru  kompleksu budynków gospodarczych. W chwili przybycia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej pożarem objęta była więźba dachowa obory murowanej krytej blachą na powierzchni 120 m2 a pożar rozprzestrzeniał się na bezpośrednio przylegającą stodołę murowaną krytą eternitem. Po dokonaniu rozpoznania wstępnego ustalono, że w budynku znajduje się znaczna ilość słomy oraz bydło, które zostało wyprowadzone  (27 sztuk). W działaniach trwających ponad osiem godzin udział brały dwa zastępy z JRG Grajewo oraz pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

24.04.2012 r. o godzinie 08:33 w okolicach  miejscowości Popowo na Drodze Krajowej nr 61 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Opla i BMW. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały poszkodowane, z których jedna została uwięziona w samochodzie Opel.  Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyto poszkodowanego mężczyznę na zewnątrz pojazdu i przekazano służbie zdrowia. W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie godziny udział brały dwa zastępy z JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe i Policja.


W minionym okresie na terenie powiatu grajewskiego odnotowano 6 pożarów suchych traw i krzewów.

Zastępca Dowódcy JRG
mł. kpt. Arkadiusz LichotaKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.