Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10674 wyświetleń

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 24.10.2011 r. – 31.10.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 13 zdarzeń,
w tym 5 pożarów oraz 8 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 636 zdarzeń, w tym 152 pożary, 475 miejscowych zagrożeń oraz 9 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 76 osób rannych oraz 9 ofiar śmiertelnych.


W dniu 24.10.2011 r. około godziny 6.08 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o kolizji na Drodze Krajowej Nr 61 w miejscowości Guty gm. Szczuczyn. Prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowego manewru wymijania samochodu ciężarowego Daf przez samochód ciężarowy Scania doszło do rozszczelnienia zbiornika i wycieku około 300 l. paliwa na jezdnię. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp z JRG Grajewo oraz Policja.
     
W dniu 25.10.2011 r. o godzinie 5.24 w pobliżu miejscowości Obrytki na Drodze Krajowej Nr 61  doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Samochód dostawczy Iveco zjechał z jezdni na pobocze i uderzył w metalowy słup oświetleniowy. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp z OSP KSRG Szczuczyn oraz Policja.

W dniu 29.10.2011 r. około godziny 22.39 w pobliżu miejscowości Ciemnoszyje na Drodze Krajowej Nr 65 doszło do zderzenia samochodu osobowego Audi z łosiem, który nagle wtargnął na jezdnię. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania ratowników polegały na  zabezpieczeniu i oświetleniu miejsce zdarzenia oraz udzieleniu wsparcia psychicznego osobom biorącym udział w zdarzeniu do czasu przyjazdu karetki pogotowia.  W działaniach ratowniczych trwających pond godzinę udział brał zastęp z JRG Grajewo Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.


    Zastępca Dowódcy JRG
mł. kpt. Arkadiusz Lichotawtorek, 23 lipca 2024

Ogłoszenie UM w Grajewie

Komentarze (1)

Najlepszą obroną w straży jest atak, jak kradniesz paliwo to krzycz łapac złodzieja albo szukasz w tłumie ogniwa które nie będzie się w stanie oprzec masowym atakom i w ten sposób odwracasz uwagę od lewych interesów.Pamiętasz kaz jak mnie zaprowadziłes do komendanta z dowódcą zmiany i jego kolegami 3 do 1 to było niezbyt uczciwe, jak to oceniasz z perspektywy czasu jełopie???Czemu nie chciałes mojego swiadka ???Co wybierasz strach czy szacunek chłopaków ? Tylko uważaj na szacunek trzeba zapracowac a na strach nie zawsze -ale co ja tu będe rozmawiał ze słupem niech oni się Ciebie boją ja nie muszę dla mnie nie istniejesz.narazie mam inne palące sprawy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.