Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 25.07.2011 r. – 31.07.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 21 zdarzeń,
w tym 4 pożary oraz 17 miejscowych zagrożeń .

Ogółem od początku roku zanotowano 466 zdarzeń, w tym 112 pożarów, 348 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych
w powstałych zdarzeniach to 46 osób rannych oraz 5 ofiar śmiertelnych.

W dniu 25.07.2011 r. o godzinie 21:24 dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na teren stacji paliw „Bliska” gdzie z samochodu osobowego marki Audi na litewskich numerach rejestracyjnych wydobywał się gaz z uszkodzonej instalacji. Strażacy odholowali auto w bezpieczne miejsce a następnie wymontowali zbiornik z pojazdu, wypuścili gaz  a pusty zbiornik zalali wodą. Działania ratownicze trwały ponad dwie godziny i wspomagane były przez patrol grajewskiej policji.

W dniu 26.07.2011r.
tuż po godzinie 8:00 na ulicy Przemysłowej w Grajewie kierujący motocyklem marki Yamaha nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie. Z ogólnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Działania ratownicze prowadzone były przez jeden zastęp PSP, Pogotowie oraz Policję.

Również w tym samym dniu, po godzinie 11:00 na ulicy Kopernika w Grajewie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, samochodu ciężarowego oraz dostawczego. Przyczyną wypadku było najechanie na tył pojazdu poprzedzającego przez kierującego samochodem dostawczym. W wyniku zaistniałego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane i po udzieleniu pierwszej pomocy przewiezione do szpitala. Działania ratownicze prowadzone były przez dwa zastępy PSP, Pogotowie Ratunkowe i Policję.

W dniu 31.07.2011 r. około godziny 14:50 w miejscowości Woźnawieś gmina Rajgród, na skrzyżowaniu ulic doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę samochodu osobowego. Kierujący jednośladem z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Działania ratownicze trwały blisko godzinę i prowadził je jeden zastęp PSP wspomagany przez Policję i Pogotowie Ratunkowe.

       Zastępca Dowódcy JRG
             mł. kpt. Arkadiusz Lichota
             

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

środa, 18 maja 2022

Strażacy pomagają pogorzelcom

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.