czwartek, 28 października 2021

Wiadomości

Kronika 998

  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 13.06.2011 r. – 20.06.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 20 zdarzeń, w tym 2 pożary i 18 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 332 zdarzenia, w tym 101 pożarów, 225 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 32 osoby ranne oraz 5 ofiar śmiertelnych.

W dniu 17.06.2011r. o godzinie 14.57 PSK otrzymało informację, że na drodze krajowej Nr 61 w miejscowości Grajewo na ulicy Piłsudskiego doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych z autobusem. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych autach osobowych, sprawdzeniu pojazdów pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych, odholowaniu ich na pobocze jezdni i usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach udział brał jeden zastęp JRG.

W dniu 17.06.2011r. o godzinie 15.42 PSK w Grajewie otrzymało informację, że na drodze krajowej Nr 61 w miejscowości Popowo doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych -VW Passat i VW Golf. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych autach, sprawdzeniu pojazdów pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych, odholowaniu ich na pobocze jezdni i usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach udział brał jeden zastęp JRG.

 W dniu 17.06.2011r. o godzinie 22.13 do PSK wpłynęła informacja, że w Grajewie na skrzyżowaniu dróg krajowych 61 z 65 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (jeden z przyczepą). W wyniku zderzenia jedna osoba została zabrana do szpitala przez personel karetki pogotowia na obserwację. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym aucie osobowym, sprawdzeniu pojazdów pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych i usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane przez pomoc drogową. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP.

Odnotowano też kilka wyjazdów związanych z  usuwaniem skutków intensywnych opadów atmosferycznych jakie miały miejsce w dniach 17.06.2011r. – 18.06.2011r. w Grajewie.


        Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                                     bryg. Andrzej Jabłoński
             

czwartek, 28 października 2021

Ograniczenie wizyt w KP PSP w Grajewie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.