sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998


         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 07.02.2011 r. – 13.02.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 31 zdarzeń, w tym 2 pożary,  28 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.
Ogółem od początku roku zanotowano 100 zdarzeń, w tym 15 pożarów,  84 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 4  osoby ranne oraz 1 ofiara śmiertelna.

          W dniu 8.02.2011 r. około godziny 17:04 na trasie Ruda - Ciemnoszyje (Droga Krajowa nr 65) doszło do zderzenia samochodu osobowego z  łosiem. W wyniku zderzenia został poszkodowany kierujący pojazdem, natomiast zwierzę zginęło na miejscu. Działania ratownicze trwające niemal godzinę prowadził jeden zastęp z JRG Grajewo.
 
          W dniu 12.02.2011 r. około godziny 14:12 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Grajewo – Popowo (Droga Krajowa nr 61). Zderzyły się dwa samochody osobowe VW Passat i Nissan . W wyniku zderzenia kierowca Nissana doznał obrażeń ciała, któremu została  udzielona pomoc medyczna.  Teren działań zabezpieczono przed dostępem osób postronnych, odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach, sprawdzono czy nie ma wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Działania ratownicze  prowadził jeden zastęp PSP.

          W dniu 12.02.2011 r. około godziny 21:11 w Grajewie na ul. Kopernika doszło do zderzenia  dwóch  samochodów ciężarowych Man (Rosja) i Volvo (Litwa) oraz samochodu osobowego Renault Megane. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Teren działań  zabezpieczono taśmą ostrzegawczą i pachołkami przed dostępem osób postronnych, odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz sprawdzono czy nie ma wycieku paliwa i innych płynów. Przy wykorzystaniu  sorbentu Damolin zebrano olej silnikowy z jezdni, który wyciekł z samochodu osobowego Renault. 

W minionym okresie strażacy  wjeżdżali również do zalanych piwnic oraz usuwali skutki silnych wichur (powalone drzewa, uszkodzone budynki).

      

   Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
   mł. bryg. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.