środa, 25 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998

         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 10.01.2011 r. – 16.01.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń w tym 2 pożary oraz 9 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 31 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 28 miejscowych zagrożeń. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 1  osoba ranna oraz 1 ofiara śmiertelna.

          W dniu 11.01.2011 r. około godziny 16:18, kierujący samochodem ciężarowym z ładunkiem drewna z powodu śliskiej nawierzchni nie zdołał przejechać przez przejazd kolejowy znajdujący się na trasie Podlasek-Ciemnoszyje. Wykonując manewr cofania doprowadził do osunięcia się naczepy na pobocze, a w następstwie zablokowania drogi dojazdowej do leśniczówki i innych zabudowań kolonijnych. Działania ratownicze polegały na rozładowaniu przewożonego ładunku drewna i odholowaniu pojazdu na bezpieczną odległość, z dala od biegnących linii trakcji kolejowej. W usuwaniu zagrożenia udział brał zastęp PSP a cała akcja trwała ponad dwie godziny.

          W dniu 15.01.2011 r. około godziny 10:19 w Grajewie na ulicy Zielonej mężczyzna wykonując prace przy domu spadł z drabiny. Zachodziło podejrzenie urazu kręgosłupa u poszkodowanego. Po przybyciu na miejsce zastępu PSP stwierdzono, że mężczyzna po upadku zdołał sam wrócić do mieszkania. Strażacy udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej polegającej na założeniu kołnierza ortopedycznego, podaniu tlenu, zabezpieczeniu prze utratą ciepła oraz założeniu opatrunku osłaniającego na ranę głowy. Po przybyciu na miejsce pogotowia przekazano rannego dla lekarza który prowadził dalsze działania medyczne. W działaniach ratowniczych trwających ponad pół godziny udział brał jeden zastęp PSP.

          W dniu 15.01.2011 r. około godziny 12:50 w Grajewie, na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z Elewatorską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Nikt z podróżujących nie doznał obrażeń ciała. Działania ratownicze trwające ponad pół godziny prowadził jeden zastęp PSP.

                                  Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                mł. bryg. Andrzej Jabłoński

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.