środa, 25 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 20.09.2010 r. – 26.09.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano12 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 9 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 879 zdarzeń, w tym 159 pożarów,   715 miejscowych zagrożeń, i 5 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 12 ofiar śmiertelnych i 82 osoby ranne.

W dniu 23.09.2010 r. o godzinie 01:40 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał informację o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym  w Grajewie na Osiedlu 1000 – Lecia. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono zadymienie na klatce schodowej oraz mocno nagrzane drzwi w jednym z mieszkań na czwartej kondygnacji. Aby dostać się do płonącego mieszkania strażacy wyważyli drzwi wejściowe. W trakcie prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych strażacy znaleźli mężczyznę, którego ewakuowali ze strefy zagrożenia i przekazali zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Po zbadaniu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyło trzy zastępy JRG PSP Grajewo oraz jeden zastęp OSP Grajewo, Pogotowie Ratunkowe i Policja.

W dniu 23.09.2010 r. o godzinie 06:12 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 61 około   1 km za Rajgrodem w Kierunku Augustowa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia służb ratowniczych ustalono, że samochód osobowy Audi 80 wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca znajdował się uwięziony wewnątrz rozbitego pojazdu i był nieprzytomny. Rannego mężczyznę strażacy wydobyli z wraku samochodu przy użyciu sprzętu hydraulicznego tnąco – rozpierającego Lukas i przekazali zespołowi Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy JRG PSP Grajewo, jeden zastęp OSP KSRG Rajgród, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa.

W dniu 24.09.2010 r. o godzinie 14:19 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Sadowej w Grajewie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Fiat Punto zderzył się z motocyklem Suzuki. W wyniku zdarzenia 6 osób zostało rannych (2 z motocykla,   4 z samochodu) i przewiezionych na Szpitalny Oddział Ratunkowy. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy JRG PSP Grajewo, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa. 

W dniu 26.09.2010 r. o godzinie 14:12 strażacy udzielili wsparcia jednostkom Policji podczas poszukiwania mężczyzny zagubionego w lesie w okolicach miejscowości Wólka Brzozowa gm. Grajewo. Poszukiwanego mężczyznę strażacy odnaleźli śpiącego w pobliskim kompleksie leśnym. W działaniach ratowniczych uczestniczyły jednostki OSP KSRG Białaszewo i Ciemnoszyje oraz Policja.

 Zastępca Dowódcy JRG
         asp. sztab. Arkadiusz Lichota

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.