Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 30.08.2010r. – 05.09.2010r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 12 zdarzeń,
w tym 1 pożar oraz 11 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 840 zdarzeń, w tym 155 pożarów,  680 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 10 ofiar śmiertelnych, 68 osób rannych.

W dniu 04.09.2010 r. o godzinie 14:41 Dyżurny PSK w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze w miejscowości Biebrza (gm. Rajgród) budynku inwentarskiego krytego eternitem. Budynek wykorzystywano do składowania siana i słomy. W chwili przybycia pierwszych jednostek na miejsce zdarzenia budynek całkowicie objęty był pożarem, więźba dachowa       i pokrycie uległy już częściowemu zawaleniu. W działaniach udział brały 4 jednostki PSP, 6 jednostek OSP KSRG i 3 jednostki OSP spoza KSRG,  łącznie 54 strażaków. Wodę do celów gaśniczych pobierano z pobliskiej sieci hydrantowej oraz dowożono samochodami pożarniczymi z kanału kuwaskiego.

W dniu 04.09.2010 r. około godziny 20:48 w Grajewie na ulicy Wojska Polskiego doszło do zderzenia samochodów osobowych. Samochód marki VW Passat zderzył się  z samochodem Skoda. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren akcji, odłączyli akumulatory        w pojazdach, sprawdzono pojazdy pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Rozlane paliwo i płyny eksploatacyjne zneutralizowano płynem Sintan  i zebrano za pomocą sorbentu Compact. Następnie uszkodzone pojazdy odholowano w bezpieczne miejsce i  usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach udział brał jeden zastęp JRG.

W dniu 02.09.2010r. o godzinie 04:25 Dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu dostawczego marki Mercedes na ulicy Plac Niepodległości w Grajewie. Do zdarzenia zadysponowano samochód SRT z JRG.  Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Ratownicy odłączyli akumulator w pojeździe, sprawdzono pojazd pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Samochód odholowano i usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

W dniu 31.08.2010r. około godziny 12:25 w miejscowości Szczuczyn doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochód marki VW Passat zderzył się czołowo z samochodem Volvo. W wyniku zderzenia dwie podróżujące osoby  odniosły obrażenia ciała i po udzieleniu pomocy medycznej przez personel karetki pogotowia przewieziono je do szpitala. Jeden pas jezdni był zablokowany a ruch drogowy odbywał się wahadłowo. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, sprawdzono pojazdy pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Następnie uszkodzone pojazdy odholowano w bezpieczne miejsce i  usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach udział brał jeden zastęp JRG i jeden OSP KSRG Szczuczyn.
                                                                                                                                                                                                       
Zastępca Komendanta Powiatowego PSP
mł. bryg. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.