Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 30.08.2010r. – 05.09.2010r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 12 zdarzeń,
w tym 1 pożar oraz 11 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 840 zdarzeń, w tym 155 pożarów,  680 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 10 ofiar śmiertelnych, 68 osób rannych.

W dniu 04.09.2010 r. o godzinie 14:41 Dyżurny PSK w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze w miejscowości Biebrza (gm. Rajgród) budynku inwentarskiego krytego eternitem. Budynek wykorzystywano do składowania siana i słomy. W chwili przybycia pierwszych jednostek na miejsce zdarzenia budynek całkowicie objęty był pożarem, więźba dachowa       i pokrycie uległy już częściowemu zawaleniu. W działaniach udział brały 4 jednostki PSP, 6 jednostek OSP KSRG i 3 jednostki OSP spoza KSRG,  łącznie 54 strażaków. Wodę do celów gaśniczych pobierano z pobliskiej sieci hydrantowej oraz dowożono samochodami pożarniczymi z kanału kuwaskiego.

W dniu 04.09.2010 r. około godziny 20:48 w Grajewie na ulicy Wojska Polskiego doszło do zderzenia samochodów osobowych. Samochód marki VW Passat zderzył się  z samochodem Skoda. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren akcji, odłączyli akumulatory        w pojazdach, sprawdzono pojazdy pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Rozlane paliwo i płyny eksploatacyjne zneutralizowano płynem Sintan  i zebrano za pomocą sorbentu Compact. Następnie uszkodzone pojazdy odholowano w bezpieczne miejsce i  usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach udział brał jeden zastęp JRG.

W dniu 02.09.2010r. o godzinie 04:25 Dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu dostawczego marki Mercedes na ulicy Plac Niepodległości w Grajewie. Do zdarzenia zadysponowano samochód SRT z JRG.  Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Ratownicy odłączyli akumulator w pojeździe, sprawdzono pojazd pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Samochód odholowano i usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

W dniu 31.08.2010r. około godziny 12:25 w miejscowości Szczuczyn doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochód marki VW Passat zderzył się czołowo z samochodem Volvo. W wyniku zderzenia dwie podróżujące osoby  odniosły obrażenia ciała i po udzieleniu pomocy medycznej przez personel karetki pogotowia przewieziono je do szpitala. Jeden pas jezdni był zablokowany a ruch drogowy odbywał się wahadłowo. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, sprawdzono pojazdy pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Następnie uszkodzone pojazdy odholowano w bezpieczne miejsce i  usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach udział brał jeden zastęp JRG i jeden OSP KSRG Szczuczyn.
                                                                                                                                                                                                       
Zastępca Komendanta Powiatowego PSP
mł. bryg. Andrzej Jabłoński

poniedziałek, 18 października 2021

Trwa wymiana antenowych nadajników telewizji naziemnej

poniedziałek, 18 października 2021

Sołectwo Pieńczykowo uhonorowane

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.