sobota, 25 czerwca 2022

Kraj

Kronika 997 Ełk

10 sierpnia 2009

- Ukradł portfel, ale rozczarował się, bo nie było w nim pieniędzy

37-letni Mirosław S. skusił się na portfel. Znajdował się on w torebce pozostawionej przez pokrzywdzoną na murku przed sklepem. Niestety rozczarował się, bo oprócz dokumentów nie było tam pieniędzy. Teraz odpowie za kradzież. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniona sobotę. Pokrzywdzona zgłosiła policjantom, że pod sklepem na murku pozostawiła torebkę. Gdy wróciła, nie było w niej portfela. Policjanci ustalili, że pozostawioną torebką zainteresował się 37-letni Mirosław S. i ukradł z niej portfel. Jednak w drodze do domu podejrzany rozczarował się, bo nie znalazł w nim pieniędzy. Wyrzucił więc portfel w zarośla.

37-letni Mirosław S. przyznał się do kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


- W weekend policjanci zatrzymali 21 pijanych kierowców

Na drogach naszego powiatu nadal pojawiają się kierowcy, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu. Podczas minionego weekendu ełccy policjanci zatrzymali 21 pijanych kierowców prowadzących auta, motorower, rowery, a nawet ciągnik rolniczy.

Ełccy policjanci od piątku do niedzieli zatrzymali 17 kierowców w stanie nietrzeźwości i 4 w stanie po użyciu alkoholu prowadzących pojazdy. Niechlubnym rekordzistą prowadzącym samochód osobowym okazał się 23-letni Adrian S.. Miał on prawie 4 promila alkoholu w organizmie, a za kierownicę auta wsiadł bez uprawnień.

Policjanci apelują do kierowców o „używanie wyobraźni”! Wystarczy niewielka dawka alkoholu, by kierowca stracił koncentrację, spostrzegawczość i refleks. Kierowca w takim stanie jest śmiertelnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również wszystkich innych użytkowników dróg.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy na okres nawet 10 lat. Za kierowanie wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi nawet 30 dni aresztu.
KPP Ełk

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.