sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12041 wyświetleń

Kronika 997

28.07.2009r.
Kradzież telefonu komórkowego

Dyżurny został poinformowany przez mieszkankę Grajewo, że w dniu dzisiejszym w godz. 11.00 – 11.30 na terenie szpitala ogólnego w Grajewie nieznany sprawca dokonał kradzieży telefonu komórkowego wartości 300 zł.
Nietrzeźwi rowerzyści
W Rajgrodzie na ul. Warszawskiej do kontroli drogowej policjanci zatrzymali dwóch kierujących rowerami. Podczas kontroli okazało się, że 25 –latek i 22-letek są pod wpływem alkoholu. Młodszy miał 1,15 promila, a jego starszy kolega kierował rowerem mając 1,53 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed Sądem.

27.07.2009r.
Nietrzeźwy 17-latek
40 minut po północy na ul. 1000-lecia w Rajgrodzie policjanci do kontroli drogowej zatrzymali kierującego motorowerem. Kierującym okazał się 17- letni chłopak mający 1,07 promila alkoholu w organizmie. 17-latek za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.
Włamanie na targowicy
O godz. 4.30 właścicielka baru na targowicy miejskiej zgłosiła włamanie. Policjanci udali się na miejsce zdarzenia, ustalili że sprawca włamał się do środka baru, nic nie ukradł, jednakże spowodował straty w wysokości 1500 zł.
Kradzież paliwa
Dyżurny został poinformowany, że w okresie czasu od 25 do 27.07.2009 roku w Popowie z niezabezpieczonego zbiornika paliwa w ciągniku DT 75 stojącego na lawecie, nieznany sprawca dokonał kradzieży 100 litrów paliwa, powodując straty w wysokości 400 zł.
Kolizja w Rajgrodzie
Dyżurny został poinformowany, że w Rajgrodzie na ul. Warszawskiej doszło do kolizji drogowej. Policjanci ustalili, że kierujący seatem mieszkaniec Łap podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla seicento kierowanego przez mieszkańca Augustowa i doprowadził do zderzenia aut. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca został ukarany mandatem karnym.
Nietrzeźwy na drodze
Na trasie Grajewo – Sikora do kontroli drogowej policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gm. Augustów kierującego oplem. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy - miał 0,58 promila alkoholu w organizmie.
Kradzież sklepowa
O godz. 20.10 pracownica sklepu przy ul. Piłsudskiego w Grajewie poinformowała, że ujawniono kradzież piwa. Policjanci przybyli na miejsce ustalili, że sprawcą kradzieży jest 49 –letni grajewianin. Łupem mężczyzny było piwo wartości 1,89. Za swój czyn mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

26.07.2009r.
Uszkodzona barierka w Adamowie
O godz. 15.00 dyżurny został poinformowany, że w miejscowości Adamowo gm. Szczuczyn samochód uderzył w barierki ochronne. Policjanci ustalili, że kierujący mitsubishi 42-letni obywatel Rosji podczas gwałtownego hamowania stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożna barierkę. Kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.
Jazda z promilami
Na terenie Gm. Radziłów w miejscowości Zakrzewo policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 35-letniego mieszkańca gm. Radziłów kierującego mazdą mając 2,6 promila alkoholu w organizmie.

25.07.2009r.
Wybicie szyb

Dyżurny został poinformowany, że w nocy z 24/25 lipca na os. Centrum nieznany sprawca dokonał wybicia szyby w oknie powodując straty wartości 180 zł. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy.
Nietrzeźwi kierujący
W dniu dzisiejszym zatrzymano dwóch nietrzeźwych. Na ul. Budowlanej w Grajewie policjanci do kontroli drogowej zatrzymali kierującego rowerem, 36-letniego mieszkańca gm. Grajewo w stanie nietrzeźwości 1,23 promila w organizmie. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany w miejscowości Ruda. 22-latek kierował ciągnikiem rolniczym mając 1,9 promila alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy za jazdę pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed Sądem

24.07.2009r.
Nietrzeźwi kierujący

O godz. 12.30 dyżurny został poinformowany, że na skrzyżowaniu dróg Białaszewo – Klimaszewnica kierujący motorem wjechał do rowu i może być w stanie nietrzeźwości. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Na miejscu zatrzymali 51-letniego mieszkańca gm. Grajewo, kierującego motorem w stanie nietrzeźwości (2,35 promila w organizmie). Kolejnego nietrzeźwego policjanci ujawnili o godz. 21 w miejscowości Kacprowo. 41-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym miał 1,2 promila w organizmie. Obaj nietrzeźwi za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
Oszustwo internetowe
Mieszkaniec gm. Radziłów poinformował dyżurnego, że 3 lipca za pomocą aukcji internetowej wylicytował 2 telefony komórkowe, następnie wpłacił pieniądze w kwocie1400 zł. na konto bankowe mieszkańca Skwierzyna i do chwili obecnej nie otrzymał telefonów jak też pieniędzy.
Zniszczenie samochodu
Mieszkaniec Grajewa poinformował dyżurnego, że w nocy z 23/24 lipca na os. Broniewskiego w Grajewie przed blokiem nr 2 wandal pomalował sprayem samochód BMW, powodując straty w wysokości 2000 zł. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego zniszczenia.
Kieszonkowiec
Mieszkaniec Grajewa o godz. 16.35 poinformował dyżurnego, że w dniu dzisiejszym ok. godz. 10.30 na targowicy miejskiej przy ul. Dwornej w Grajewie, z torebki został skradziony portfel z dowodem osobistym, kartą bankomatową oraz innymi przedmiotami o łącznej wartości 240 zł.

23.07.2009r.
Nietrzeźwy kierujący
O godzinie 1:25 w Rajgrodzie na ul. Warszawskiej zatrzymano do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym marki audi mieszkankę Ełku w stanie nietrzeźwości. 19 – latka miała 1,18 promila alkoholu w organizmie. Kobieta za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed Sądem.
Kolizje drogowe
23 lipca doszło do dwóch kolizji. Pierwsza miała miejsce w Szczuczynie na ul. Kilińskiego. Kierujący mercedesem mieszkaniec gm. Szczuczyn podczas włączania się do ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słupki ochronne. Kierującego poddano badaniu alkomatem, które wykazało, że był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia na drodze został ukarany mandatem karnym. Do kolejnej kolizji doszło w Grajewie na ul. Dwornej. Kierujący mondeo mieszkaniec gm. Grajewo nie zachował właściwej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z renault kierowanym przez mieszkankę Grajewa, która prawdopodobnie w tym czasie wykonywała manewr cofania. Rozstrzygnięciem winy w przypadku tej kolizji zajmie się sąd.

22.07.2009r.
Kolizja na Konstytucji

O godzinie 18:30 w Grajewie na ul. Konstytucji 3-go Maja doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem marki Fiat Punto, mieszkaniec gm. Wąsosz, podczas zmiany pasa ruchu, nie zachował środków ostrożności w wyniku czego doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki Fiat Seicento nadjeżdżającym z naprzeciwka, którym kierował mieszkaniec Łomży. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.
Nietrzeźwy rowerzysta
Kwadrans przed godziną 19:00 w Szczuczynie na ul. Łomżyńskiej do kontroli drogowej zatrzymano 49 – letniego rowerzystę w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Szczuczyna miał 2,24 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu odpowie przed Sądem.

21.07.2009r.
Kradzież z włamaniem w Szczuczynie

O godzinie 7:50 dyżurny został poinformowany o kradzieży z włamaniem, która miała miejsce w jednym ze sklepów przy ul. Sobieskiego w Szczuczynie. Ustalono, iż około godziny 2:00 nieznani sprawcy, po uprzednim włamaniu się do sklepu, dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 300 zł. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców.
Policja Apeluje!!
Każdy, kto widział osoby lub pojazdy w czasie w/w zdarzenia prosimy o kontakt z Posterunkiem Policji w Szczuczynie (086) 272 50 07 lub Komendą Powiatową Policji w Grajewie (086) 273 03 33.

Kradzież sklepowa
Pracownica jednego ze sklepów spożywczych przy ul. Targowej w Grajewie zgłosiła ujęcie sprawczyni kradzieży artykułów spożywczych o wartości 15 zł. Złodziejką okazała się 23 – letnia mieszkanka Grajewa. Za swój czyn została ukarana mandatem karnym.
Informuje KPP w Grajewie

Komentarze (2)

moze była głodna

Dajcie jej spokuj ludzie...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.