sobota, 22 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11924 wyświetleń

Kronika 997

04.02.2008 r.
- o godzinie 10:10 zatrzymano mieszkańca gm. Radziłów - Antoniego K, poszukiwanego w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego.
- o godzinie 11:05 w miejscowości Białaszewo zatrzymano mężczyznę kierującego rowerem, znajdującego się w stanie nietrzeźwości (1,11 ‰ alkoholu w organizmie).

06.02.2008 r.
- o godzinie 17:43 na trasie Grajewo – Rajgród, na skrzyżowaniu drogi nr 61 z drogą do miejscowości Biebrza doszło do kolizji drogowej.  Kierujący samochodem Fiat Ducato obywatel Łotwy  nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył samochodu Autosan kierowanego przez mieszkańca  Grajewa. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

08.02.2008 r.
- o godzinie 12:10   mieszkaniec Grajewa zagłosił, że w okresie od godziny 21:00 dnia 07.02.2008 r. do godz. 08:00 dnia 08.02.2008 r. z niezamkniętego samochodu m-ki Polonez, zaparkowanego na parkingu przy bloku nr 71 na Os. Południe złodzieje ukradli radioodtwarzacz samochodowy m-ki Panasonic, dwa głośniki  samochodowe oraz 20 płyt  CD o łącznej wartości 410 zł na szkodę zgłaszającego.
- o godzinie 14:15 w miejscowości Karczewo, gm. Rajgród  zatrzymano mężczyznę, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości (2,54‰ alkoholu w organizmie) mając sądowy zakaz kierowania pojazdami i rowerami.

09.02.2008 r.
- o godzinie 10:00 mieszkaniec miejscowości Skrodzkie, gm. Rajgród  powiadomił, że prawdopodobnie w nocy z 05/06.02.2008 r. z niezabezpieczonego pomieszczenia złodzieje ukradli elementy instalacji do udoju mleka wartości 18.000 zł na szkodę zgłaszającego.

10.02.2008 r.
- o godzinie 13:00 mieszkanka miejscowości Kołaki, gm. Rajgród powiadomiła, że w dniu 07.02.2008 r. około godziny 12:00 do jej mieszkania przyszły dwie kobiety, które zbierały używaną odzież. Jedna z kobiet wykorzystując nieuwagę właścicielki mieszkania dokonała kradzieży portfela z pieniędzmi  w kwocie 560 zł.

Apel – osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat sprawców w/w kradzieży proszone są o kontakt z dzielnicowym lub z nr 997 (112).Cenne są także informacje anonimowe.

 sierż. Joanna Kiluk

Komentarze (2)

Typowy POLAK kierowca.
1. Na 3-pasmowej autostradzie niezależnie od natężenia ruchu zawsze jedzie środkowym lub lewym pasem,
2.Kierunkowskaz obowiązkowo włącza po rozpoczęciu manewru
3. Skręcając w prawo bierze łuk jakby jechał ciężarówką z dwoma przyczepami
4............................................ ............................................. ...................***** mać!!!!!
5. Im ma starszy samochód tym bardziej chce pokazać jak szybko potrafi jeździć
6.Jak jest mgła lub zmierzch, to nigdy nie zapala świateł bo "mu się zużywa alternator"
7. W dzień zamiast świateł mijania jak mówi przepis, najchętniej używa postojowych lub drogowych
8.Niezależnie od warunków na drodze lubi włączać przeciwmgielne zarówno z przodu jak i z tyłu
9.Wiejscy kierowcy lubią się wryć tuż przed maskę mimo iż droga za tobą jest pusta, wlec się przez 100 m po czym skręcić w najbliższą drogę w lewo.
10. Wypija piwo, a nawet dwa, wsiada do samochodu i wraca do domu.
11. Wyprzedza cię przed samymi swiatłami, wjeżdża przed maskę, hamuje z piskiem, wystawia rękę za okno i czeka na zmianę swiatel. wrzuca jedynkę i gasnie mu silnik, odpala go 30 sekund i jest już żołte. on w końcu rusza, a ty zostajesz na czerwonym.
12. wjeżdża na 3 pasmówke z podparzadkowanej wymuszając pierwszeństwo i do tego koniecznie od razu musi przejechać przez wszystkie 3 pasy z prędkością 20 km/h
13. nie potrafi parkować, na prostopadłym pod blokiem maluchem zajmuje 3 miejsca.
14. stawia swojego golfa na miejscach dla inwalidów
15. wjeżdża ci w tył, bo się akurat zagapił, wysiada i wrzeszczy "co tak ostro hamujesz pacanie"
16. Nieumiejętność ruszania ze świateł (zamiast wszyscy razem ,to wrzucamy bieg dopiero jak auto przed nami ruszy).
17.Nie korzysta z lusterek wstecznych przy zmianie pasa ruchu; następny: wyprzedza nawet wtedy, gdy nie ma pewności czy zdąży, zmuszając jadącego z naprzeciwka do ostrego hamowania lub co gorsze do wjechania na pobocze lub co najgorsze doprowadza do czołówki mordując niewinnych ludzi.
18.nie rozrożnia drogi jednokierunkowej od dwukierukowej
19.A ci co dopisują błędy innych są najlepsi i nie popełniają żadnych wykroczeń ani błędów podczas jazdy ... żałosne
20. Wjeżdżając na rondo zatrzymuje się i zaczyna intensywnie rozglądać się na wszystkie strony świata, czy aby z prawej strony nie nadjeżdża samochód.
21.Pewnie zostanę zlinczowany, ale i tak to powiem:
Wymienione cechy pasują w każdym calu do mieszkańców woj. podlaskiego Ci ludzie powinni mieć naklejkę na szybie - "Zachowaj odstęp, jestem z......". A mój osobisty nr 1 w ich wykonaniu to skręt w prawo z lewego pasa.
22.Wyprzedzanie "na trzeciego"!!!!!!!!!!polski zwyczaj
23.Nr 1 w dużych miastach: zatrzymują się na światłach zostawiając przed sobą po kilka metrów- co powoduje, że czujniki w jezdni "nie zauważają" ilości aut i nie zapala się zielone!!!...
24.skręcając w lewo zajmuje skrajnie lewy pas już 3 km wcześniej i jedzie nim z prędkością 60km/h
25 linię podwójną ciągłą uważa za przykład marnotrastwa farby
26 mija z włączonym lewym kierunkowskazem 2km. kolejkę frajerów czekających na przejazd przez remontowany wiadukt, po czym ładuje się przed ruszającego z wolna tira (coraz częściej robią to kobiety)
27 jedzie pasem, o którym doskonale wie, ze jest ślepy, albo prowadzi w innym kierunku i w ostatniej chwili, "na chama" wciska się miedzy frajerów, którzy jadą 5km/h itd.
28 no i jeszcze w razie korku na autostradzie omijanie go pasem awaryjnym z prędkością 100 km/h

a teraz zapraszam do dialogu....

zgadzam się z Tobą BOOK

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.