sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Kronika 997

9 grudnia br. o godz. 8.00 na przejściu dla pieszych,  ul. Wojska Polskiego w Grajewie (okolice parku) doszło do potrącenia 16 – latki. Przyczyną potrącenia było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Policja prowadzi czynności w tej sprawie.

9 grudnia br. o 15.45 na trasie Grajewo – Konopki doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki fiat uderzył w pozostawiony na jezdni nasyp, w wyniku czego pojazd dachował. Kierowca był trzeźwy, odniósł powierzchowne obrażenia. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

9 grudnia br. o godz.15.55 na ul. Targowej w Grajewie 21 – letni kierowca samochodu osobowego marki BMW nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu. Grajewscy funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

10 grudnia br. o godz. 17.15 dyżurny grajewskiej jednostki policyjnej otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na trasie Ciemnoszyje – Ruda. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Opel, podczas wykonywania manewru wyprzedzania, nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanego pojazdu, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Renault. W wyniku zderzenia 22 – letnia kierująca mieszkanka powiatu grajewskiego wjechała do przydrożnego rowu. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Czynności podjęte przez funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania kierowcy opla. Wstępne badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostało zatrzymane prawo jazdy mężczyzny, a za swój czyn odpowie on przed sądem.

 
Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło 10 grudnia br. przed godz. 20.00 na drodze krajowej nr 61, odcinek Bełda – Tama. Jedna osoba trafiła do szpitala. 

Z ustaleń policyjnych wynika, że 51 - letni kierujący samochodem osobowym marki Mazda z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki Mercedes. Kierującemu ciężarówką obywatelowi Litwy nic się nie stało, kierowca osobówki z powierzchownymi obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Wstępne badanie alkomatem kierującego samochodem osobowym wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano prawo jazdy sprawcy zderzenia, teraz za swój czyn odpowie przed sądem.


e-Grajewo.pl

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.