Kultura i rozrywka

Kreatywna sobota w SP2

W dniu 24.09.2022r. odbyła się pierwsza kreatywna sobota. Tego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach  rytmiczno- muzycznych, które rozpoczęły się wspólnym śpiewem do piosenki „Pięć paluszków”.  Przy akompaniamencie muzyki granej na żywo, dzieci bawiły się w różnorodne zabawy muzyczno-ruchowe. Na koniec zajęć każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił jako początkujący muzyk i zagrać na keybordzie oraz kazoo. Takie zabawy korzystnie wpływają na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, poprawiając postawę ciała i koordynację ruchów.

 

Kolejnym zadaniem było wykonanie jesiennego drzewka – jabłoni oraz postaci związanych z jesienią ( pani jesień i jesiennego stworka). W czasie tych zajęć przedszkolaki rozwijały motorykę małą, precyzję ruchów, koncentrację, wyobraźnię przestrzenną oraz poznały możliwości łączenia różnych materiałów ze sobą naturalnych i sztucznych. Zajęcia te przeplatane były zabawami ruchowymi i teatralnymi. 

 

Dzieci poprzez różnorodną aktywność muzyczną, plastyczną i techniczną rozwijały swoje uzdolnienia i zainteresowania oraz możliwości twórcze.

 

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne zajęcia 22 października.

 

wtorek, 29 listopada 2022

Planetarium w ,,Dwójce"

poniedziałek, 28 listopada 2022

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie"

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.