wtorek, 21 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 5260 wyświetleń

Kreatywna Sobota Przedszkolaka

Kreatywna Sobota Przedszkolaka

     25 lutego 2017 r. odbyła się kolejna edycja znanej i lubianej przez dzieci Kreatywnej Soboty Przedszkolaka zorganizowana dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie.
    Dzieci zgromadziły się w dużej sali przedszkolnej, gdzie miały okazję obejrzeć dwa mini-spektakle. Pierwszy z nich pt. "Królewna Śnieżka” zrealizowany został w tradycyjnej formie. Natomiast drugie przedstawienie zatytułowane „Baj” stanowiło wariacje na temat bajki braci Grimm „Jaś i Małgosia”.  Opowieść propagowała ideę czytelnictwa i zachęcała do powrotu w świat książek i baśni. Popis gry aktorskiej dali uczniowie klasy VI „b”i VI „a” przygotowani pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego p. Anny Charmułowicz.  Dzieci narodziły przedstawienia gromkimi brawami. Spektakle poprzedzone były spotkaniem w zaaranżowanym kąciku książki, gdzie dzieci mogły przeglądać egzemplarze bajek braci Grimm. 


Później przedszkolaki wzięły udział w różnych formach zajęć. Podczas których miały możliwość wypróbowania innowacyjnego pakietu gier interaktywnych „Magiczny dywan”. Bawiły się w tropicieli śladów zwierząt. Gra ta miała za zadanie rozwijać koordynację wzrokowo-ruchowa oraz refleks. Spotkały się też z niezwykłym gościem z Chin. Jolanda, studentka przebywająca w naszej szkole  w ramach wymiany kulturalnej zaprezentowała przedszkolakom najciekawsze elementy kultury i tradycji chińskiej. Dzieci próbowały rozmawiać z gościem posługując się językiem angielskim. Najbardziej zainteresowały ich zaprezentowane ciekawe budowle. Na koniec Jolanda obdarowała dzieci rysunkami  z bohaterami chińskich bajek, które dzieci z wielkim zaangażowaniem pokolorowały.       
              Na zajęciach muzycznych wprowadzono elementy muzykoterapii. Między innymi zaproponowano przedszkolakom zabawę percepcyjną „Tropienie dzwoneczka”, która polegała na współpracy dzieci  w parach. Jedno dziecko  było tropicielem  i miało zawiązane oczy, a drugie próbowało je do siebie przywołać za pomocą dźwięku dzwoneczka.  Również w trakcie tej  Kreatywnej Soboty była kontynuowana „podróż” z instrumentem jakim jest akordeon. Dzieci, „grając” na nim bawiły się dźwiękami. Na koniec zajęć uczestnicy zatańczyli układ taneczny   z chustami do piosenki Urszuli Dudziak „Papaya dance”. Zajęcia miały na celu zrelaksowanie  i pozbycie się negatywnych emocji oraz polepszenie kondycji psychofizycznej dzieci.
    Przedszkolaki miały również możliwość kolejnego spotkania, których celem było pogłębienie wiedzy z języka angielskiego. W czasie zajęć zatytułowanych "Color World" dzieci utrwaliły znajomość nazw kolorów w języku angielskim. Zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej, piosenki czy gry Twister to tylko niektóre atrakcje, które pozwoliły dzieciom na zapamiętanie i utrwalenie zdobytej wiedzy. 


    Zapraszamy na kolejne edycje Kreatywnej Soboty Przedszkolaka, które odbywają się  w ostatnią sobotę każdego miesiąca
Nauczyciele przedszkola:  Amelia Borawska, Barbara Bęś, Karolina Pieloch,  Milena Pieloch, Marzena Sadowska, Elżbieta Wencek.

 

poniedziałek, 20 września 2021

Wystawa "Komiksy i ilustracje Jacka Skrzydlewskiego"

poniedziałek, 20 września 2021

Kabaret Czesuaf w Grajewie (2.10)

Komentarze (1)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.