środa, 5 października 2022

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 9787 wyświetleń

Kosówka 2007

W sobotę 21 kwietnia już po raz 30 nasz Hufiec "Biebrzańki" ZHP w Grajewie zorganizował Rajd Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej - Kosówka. W tym roku na trasę rajdu wyruszyło 150 osób (harcerze, kombatanci i młodzież szkół z terenu powiatu). Rajd rozpoczął się godz. 10.00 przed budynkiem Izby Pamięci Ziemi Grajewskiej, skąd uczestnicy przeszli na cmentarz pod pomnik ofiar z II wojny światowej, by następnie udać się pieszo do Bogusz na teren byłego niemieckiego obozu jenieckiego i do lasu Kosówka, gdzie hitlerowcy dokonywali egzekucji ludności Grajewa i okolic.
We wszystkich z tych miejsc uczestnicy mieli okazję posłuchać relacji świadków tamtych bolesnych wydarzeń, poezji patriotycznej w wykonaniu harcerzy z 2 DH "Fatamorgana" oraz złożyli hołd pomordowanym poprzez krótką modlitwę i zapalenie zniczy.
Na zakończenie Rajdu uczestnicy zostali poczęstowani tradycyjną już grochówką i zasiedli przy wspólnym harcerskim ognisku.

T.D.

 

wtorek, 4 października 2022

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

poniedziałek, 3 października 2022

Inauguracja Roku Kulturalnego

Komentarze (4)

powinno być: (harcerze, kombatanci i młodzież szkół z terenu powiatu oraz członkowie Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej. Strzelec

co roku byłam na tej wycieczce a w tym roku... nam nic nie powiedzieli

no właśnie zgadzam sie z tym kims co o Strzelców się upomniał...oni tam wszystkiego pilnowali!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.