wtorek, 28 maja 2024

Kraj

  • 6 komentarzy
  • 6201 wyświetleń

Korzystali z cudzego nierządu

Policyjne uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą, która na terenie Łomży i powiatu ostrołęckiego trudniła się czerpaniem korzyści majątkowych z cudzego nierządu oraz handlem narkotykami. Zarzuty usłyszało już 9 osób. W marcu ubiegłego roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku trafili na trop zorganizowanej grupy przestępczej, która działała na terenie Łomży i powiatu ostrołęckiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że członkowie tej grupy skupieni byli wokół funkcjonującej w Łomży agencji towarzyskiej. Ta już od dłuższego czasu działała pod „przykrywką” legalnego nocnego klubu. Na podstawie materiałów zgromadzonych przez podlaskich policjantów Prokuratura Okręgowa w Łomży wszczęła śledztwo w tej sprawie. Kilkumiesięczne wnikliwe ustalenia mundurowych oraz gromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wskazywał, że w tym lokalu zatrudniane są jako sprzątaczki kobiety z Białorusi, Ukrainy i Polski. W rzeczywistości pracowały one tam jako prostytutki.

 Policjanci wnikliwie rozpracowywali hierarchię tej grupy, jej skład osobowy oraz role poszczególnych członków. Ustalenia funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wskazywały ponadto, że ta agencja towarzyska powiązana jest również z działającymi na Białorusi osobami, które werbowały tam kobiety i organizowały ich specjalne wyjazdy do pracy w Łomży. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że członkowie grupy zajmują się nie tylko nielegalnym „handlem sexem” ale mają także na sumieniu handel znacznymi ilościami narkotyków, które rozprowadzane były zarówno w Łomży, jak też w powiecie ostrołęckim.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że ten biznes funkcjonował już od kilku lat. Na jego czele stało zaś dwóch, mających już przeszłość kryminalną mężczyzn w wieku 28 i 40 lat. Jak się okazało obaj aktualnie odbywają karę pozbawienia wolności w jednym z zakładów karnych na terenie kraju. Zgromadzone w tej sprawie informacje wskazywały, że obaj spoza krat w dalszym ciągu kierują tą grupą. Jej działalność przerwali podlascy policjanci. W miniony poniedziałek późnym wieczorem kilka grup realizacyjnych złożonych z funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Białymstoku, oraz policjantów z Łomży, przy wsparciu policyjnych antyterrorystów wkroczyło do agencji towarzyskiej i kilku mieszkań na terenie Łomży i okolic Ostrołęki. Tam dokonane zostały szczegółowe przeszukania.

 Zatrzymano również 7 osób - 3 kobiety w wieku od 19 do 38 lat oraz 4 mężczyzn w wieku od 19 do 38 lat. Dwaj mężczyźni odbywający aktualnie karę pozbawienia wolności usłyszeli już zarzuty kierowania tą grupą, handlu znacznymi ilościami środków odurzających i czerpania korzyści z cudzego nierządu, za co grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie zarzuty usłyszało również 7 zatrzymanych osób: w trzech przypadkach dotyczyły one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w czterech handlu znacznymi ilościami środków odurzających, 3 zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz 3 posiadania narkotyków. Dzisiaj wszystkie zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Łomży. Szczegółowo okoliczności funkcjonowania przestępczego procederu wyjaśniają, w ramach śledztwa Prokuratury Okręgowej w Łomży, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Sprawa ma charakter rozwojowy. Jest to już kolejne w ostatnich latach uderzenie podlaskich policjantów wymierzone w zorganizowane grupy przestępcze trudniące się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i nakłanianiem do prostytucji. www.podlaska.policja.gov.pl

Komentarze (6)

ładny zarys barów i duża łapa ;D

Apod Łomzo interes kwitnie ile chcesz i zjako chce i nie drogo .

jaki nie rząd a co kobieta nie wie ze jest k .... i dobry hajs ma za to to burdele muszą być zajerestrowane ? aj ta polska ... jeszcze mieszają tych co już siedzą brak słów...

lekką pracę chcieli mieć;tak to niejeden by chciał.! do kamieniolomów teraz ich szmaciarzy i za kraty!

patrząc na mieszkanie/dom to raczej mało dochodowy biznes.

ciekawe jaki to klub??jak sie nazywa

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.