poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11677 wyświetleń

Korupcyjny egzamin

Dzięki współpracy dyrekcji WORD z Policją i zamontowanej w samochodzie egzaminacyjnym kamerze, zatrzymano mężczyznę zdającego na prawo jazdy, który próbował skorumpować egzaminatora. 27-letni mężczyzna po zaliczeniu egzaminu teoretycznego przystąpił do części praktycznej.

Zamontowana w pojeździe kamera od początku szczegółowo rejestrowała przebieg egzaminu. Do pierwszej części przeprowadzonej na placu sprawdzający kwalifikacje kandydata na kierowcę nie miał zastrzeżeń. Niestety podczas jazdy ulicami Białegostoku zdający dwukrotnie popełnił ten sam błąd przy przejeżdżaniu przez skrzyżowanie.  Wykonywał manewr niezgodnie z poleceniem egzaminatora. Zamiast jechać na wprost zajął niewłaściwy pas ruchu i skręcił w prawo. Na zwróconą uwagę, że nie wykonał poprawnie tego zadania zdający najpierw zaklął. Później dodał, że jeśli egzaminator załatwi mu prawo jazdy to dostanie od niego "dobry prezent". Kilkakrotnie powtórzył swoją ofertę.

Jako dodatkowy argument oprócz obietnicy prezentu za pomoc w zdobyciu uprawnień kandydat na kierowcę, starał się wzbudzić litość mówiąc, że już po raz siódmy od 1999 roku zdaje bezskutecznie egzamin. Mężczyzna zakończył jazdę, po raz kolejny jej nie zdając. Wczoraj został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej grozi mu kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.


nadkom. Jacek Dobrzyński
rzecznik prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Białymstoku

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.