Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 12571 wyświetleń

Kontrolerzy odwiedzą szkoły

W całym kraju rozpoczęła się kontrola wszystkich typów szkół pod kątem oceny bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. W placówkach z powiatu grajewskiego kontrolerzy rozpoczną pracę w poniedziałek 27 listopada.

Przegląd placówek oświatowych - to wynik prac Ministerstwa Edukacji Narodowej i projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty przyjętego przez Radę Ministrów 7 listopada 2006. Kontrolę prowadzić będą trzyosobowe zespoły, w skład których wejdą przedstawiciel kuratorium, policji i organu prowadzącego szkołę. Jednak w podlaskich szkołach kontrolę przeprowadzać będą najprawdopodobniej „dwójki” – przedstawiciel kuratorium i policji. Wojewoda Podlaski Jan Dobrzyński powołał już 162 takie zespoły.

W ramach kontroli zostaną także ocenione dotychczasowe działania dyrektorów szkół i nauczycieli pod kątem występowania zjawiska przemocy w szkole. Kontrolerzy będą także zwracać uwagę na pozyskiwanie informacji o dealerach narkotykowych. Ma się to dokonywać poprzez rozmowy z uczniami, nauczycielami i dyrekcją szkół. Według zapewnień ministra Romana Giertycha kontrola potrwa do 31 sierpnia 2007 roku, jednak pierwsze wnioski na temat rzeczywistego stanu bezpieczeństwa w szkołach będą znane już za kilka tygodni. 

- Program powołania zespołów, których zadaniem będzie dokonanie przeglądu i oceny szkół i placówek pod względem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz nauczycieli jest całkowicie zasadny. Pozwoli poznać warunki funkcjonowania placówek, wskaże problemy uczniów. Mam nadzieję, że będzie to pierwszy etap działań zmierzających do poprawy w tym zakresie - ocenia Jarosław Kozikowski, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grajewie.

W pierwszej kolejności zespoły będą odwiedzać gimnazja, następnie kontrolerzy dokonają przeglądów szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych. W Grajewie jako pierwszy „pod lupę” pójdzie Zespół Szkół Specjalnych ( poniedziałek 27 listopada br.), dzień później kontrolerzy zawitają do Zespołu Szkół Miejskich nr 1. W środę 29 listopada pojawią się w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Publicznym Gimnazjum nr 3. Na początku grudnia zespoły przeprowadzą kontrolę w szkołach podstawowych i gimnazjach w Danówku, Radziłowie, Rajgrodzie, Szczuczynie oraz Wąsoszu.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

 

 

Komentarze (9)

i złodzieje chcą za to po 3złote za spotkanie od każdego ucznia żeby powiedzieć o alkoholu

kary godne,to niech oni zapłacą uczniom że słuchają

a do jednostki nie zawitaja?? he! spoooko

P R L - Bis I R C H A inspekcja robotniczo - chlopska

ciekawa jestem kto pisze takie bzdurne komentarze

hehe do dwójki taż nie przyjdą hehe i dobrze bedzie przynajmniej spokój

nich sie boja nauczyciele

A o pg2 nic nie wspomniano :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.