poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 11772 wyświetleń

Konkurs "Mały Geniusz"

13 kwietnia 2012r. w Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Wąsoszu odbyło się podsumowanie IX edycji Gminnego Konkursu "Mały Geniusz”.

Jego cel to rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów szkół podstawowych z gminy Wąsosz w dziedzinach matematyki oraz języków polskiego i od tego roku angielskiego. Uroczystość uświetnił występ wokalno – recytatorski młodzieży gimnazjalnej przygotowanej przez nauczycieli. Gimnazjaliści odegrali także inscenizacje fragmentów lektur tj.: "Zemsta” Aleksandra Fredry   - "Oświadczyny Papkina", "Romeo i Julia” Williama Szekspira   -   "W grobowcu Capuletów".

Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili nas: wójt Gminy Wąsosz - p.Czesław Ołdakowski, przewodniczący Rady Gminy Wąsosz - p. Albert Kochanowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wąsoszu - p. Zdzisław Chorosz oraz dyrektorzy i uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Wąsosz.


Wyniki - język polski
Wyróżnienie: Ewelina Borawska - SP Nieciki,
III miejsce: Marcin Bazydło - SP Ławsk,
II miejsce: Żaneta Zyskowska - SP Wąsosz,
I miejsce: Kamil Karwowski - SP Kędziorowo.

Wyniki - matematyka
III miejsce: Matusz Truszkowski - SP Sulewo,
II miejsce: Kamil Karwowski - SP Kędziorowo,
I miejsce: Damian Zyskowski - SP Wąsosz.

Wyniki - język angielski
III miejsce: Sylwia Siedlecka - SP Wąsosz,
II miejsce: Sylwester Samełko - SP Ławsk,
I miejsce: Kuba Kamiński - SP Wąsosz.

Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Rady Gminy Wąsosz za najlepszy ogólny wynik otrzymał Kamil Karwowski. Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Wąsosz za najliczniejszy procent udziału uczniów otrzymała SP Ławsk. Trud wszystkich uczestników konkursu został nagrodzony, otrzymali oni dyplomy i pamiątkowe breloczki.

Dziękujemy p. Czesławowi Ołdakowskiemu wójtowi Gminy Wąsosz oraz p. Albertowi Kochanowskiemu przewodniczącemu Rady Gminy za wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju uczniów zdolnych. Szczególne podziękowania za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu kierujemy do dyrektorów szkół podstawowych oraz nauczycieli przedmiotów.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych osiągnięć w nauce. Więcej zdjęć na stronie gim-wasosz.pl   Zapraszamy!

Gimnazjum im.ks.Stanisława Konarskiego w Wąsoszu

Komentarze (1)

Kuba najlepszy,brawo.tata.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.