czwartek, 7 grudnia 2023

Kultura i rozrywka

  • 7 komentarzy
  • 10848 wyświetleń

Konkurs Historyczny-PG2

W 24 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 2005r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Grajewie odbył się VII Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny – historia Polski po roku 1945 - pod hasłem:

“Żeby Polska była Polską...


Honorowy patronat nad konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej, oddział w Białymstoku. Celem konkursu jest m.in. rozbudzanie zainteresowania przeszłością oraz historią najnowszą, również kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji oraz prezentacji swoich wiadomości.


Laureatami zostali:
I miejsce - Adam Andruszkiewicz PG nr 2
II miejsce - Maria Dudzińska PG nr 3
III miejsce Beata Wojsławowicz PG nr 3


Galeria zdjęć 


- Ci gimnazjaliści prezentują wysoki poziom wiedzy. Biorąc pod uwagę sondaże, które mówią, że większość Polaków nie wie, kiedy wprowadzono stan wojenny, a ludzie młodzi mają coraz mniejsze pojęcie, co wydarzyło się 13 grudnia 1981 roku to bardzo dobrze, że odbywa się taki konkurs. W niektórych, nawet większych miastach nie było sygnału przypominającego tak ważne wydarzenie. Należą się tu słowa uznania, gdyż młodzież przygotowywała się z materiału, który nie jest w programie ich nauczania. Z własnej woli poszerzają wiedzę o swoim kraju, istotnych zmianach, zmieniających bieg historii - podsumowuje Krzysztof Sychowicz (IPN Białystok) goszczący podczas zmagań konkursowych w PG nr 2 GrajewoFirma e-Grajewo.pl dziękuje za zaproszenie 

czwartek, 7 grudnia 2023

Mikołajki w SP2

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

Komentarze (7)

gratulacje dla laureatow tego konkursu a szczegolnie dla dziewczynek z pg3 :)

podajcie wyniki pozniej

a Czemu nie daliscie wyników:>

ooołł jeeaa :D nasi górą :D hehe PG 2 rllzzzz :D ..a skad tam tyle ludzi nie z naszej sql :| hehe ;) pozdroo :*

heheh kuurde jak zwykle musiałam sie na zdjęcie załapać ;// :Pp heheh

hehehee Ciejaa w Gajorku . . . Aleee p$ikus$s$s ;D;D hehee do twarzy Ci Pzd Pg3 ::*:*:*:*:*:*

a to i nas tam byli :D hehe pzdr dla Klaudii, Pauliny, Marusia, Wojtka, Lolka.. wiećej Was tam nie było?? :P yhy nawet na fotke się łapnęli ;]

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.