poniedziałek, 26 lutego 2024

Kultura i rozrywka

  • 11 komentarzy
  • 9926 wyświetleń

Konkurs Historyczny PG 2

10 marca o godzinie 13:00 w sali gimnastycznej PG nr 2 w Grajewie odbył się VI Międzygimnazjalny Konkurs Historyczny, nad którym honorowy patronat objęło Starostwo Powiatowe w Grajewie.

Każdego roku impreza przebiega pod innym hasłem tegoroczne to : „Polska Jagiellonów”. Organizatorami konkursu było grono pedagogiczne w składzie: M. Szymanowska, A. Deresz, B. Wierzbicka, S. Niecikowski.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania przeszłością oraz kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji i prezentacji swoich wiadomości, a także nawiązanie współpracy miedzy gimnazjami. Głównym sponsorem imprezy od początku jego istnienia jest Księgarnia „Alfa”, a od kilku lat również Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta w Grajewie.

W szkołach zostały przeprowadzone eliminacje, w wyniku których wyłoniono po dwóch uczestników. W zmaganiach brali udział uczniowie czterech gimnazjów z Grajewa i Rajgrodu. W komisji, której przewodniczyła Maria Szymanowska zasiadło 6 osób.

Konkurs odbył się w trzech turach:
1. Siedem pytań do wszystkich uczestników
2. Odpowiedzi na wylosowane zagadnienia
3. Ustalenie, na podstawie definicji, nazw instytucji i urzędów Rzeczpospolitej Szlacheckiej

Do finału zakwalifikowało się 5 uczestników, których dalsza rywalizacja obejmowała: pytania dla każdego, biogram i zestawy pytań.

Miejsca zdobyte przez młodych historyków :
I miejsce - Karolina Wielgat z PG nr 2 (zdobyła 24 pkt.)
II miejsce - Piotr Perkowski PG nr 3 (22 pkt.)
III miejsce - Magda Zalewska PG nr 1 (19pkt.)
IV miejsce - Krzysztof Bukrejewski, PG nr 3 (18pkt.)
V iejsce - Michał Świderski PG nr 1 (12 pkt.)

Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i nagrody książkowe.

- Startowałem w konkursie, bo uznałem, że jestem w tym dobry. Najwięcej trudności sprawiały mi pytania ustne, ale myślałem, że będzie gorzej – powiedział jeden ze zwycięzców konkursu - Piotr Perkowski.

Magda Kosobudzka
e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewskie spotkania z historią

poniedziałek, 26 lutego 2024

Wieści z ZS nr 2

Komentarze (11)

To dobrze,że mają miejsce tego typu konkursy.Młodzieć może się wykazać wiedzą zdobytą nie tylko na zajęciach w szkole,ale także za pośrednictwem innych lektur historycznych,.czy internetu.Popieram....

wygralismy te wojne :D Karolina miala byc i byla najlepsza :]

Gratulacje dla zwycięzców i w ogóle dla wszystkich uczestników,że mieli odwagę wziąć w tym udział i za ich pracę, którą włożyli w przygotowania :)

Magda trzecie miejsce to i tak bardzo dobrze:);)

Dzięki jesteście naprawdę super. Na tym konkursie było całkeim fajnie. Ciesze się że choć troche można było sprawdzić swoją wiedzę. Dużo przygotowań i nauki ale się opłaciło. Pozdro dla wszystkich..:P:P

gratulacje dla Michała:) był najlepszy ale trafil na trudne pytania. Ale to przez prowadzącą... hehe. Ogólnie bylo fajnie.

Ta Magda wyprzedziła mnie w ostatnim pytaniu. Cały czas ja byłem trzeci. Jeden punkt... Ach... Ale i tak się cieszę z nagród i z tego, ze przeszedłem do finału. Pozdro wszystkim kibicom i uczestnikom!

Gratulacje dla organizatorów. To świetny pomysł. Potrzeba nam więcej takich ludzi w Grajewie, którzy coś robią dla młodzieży oprócz pustego gadania. Gratujuję i życzę wytrwałości.

pozdrowienia dla tego chłoapkak który miał 2miejsce........wydawał mi sie bardzo ale to bardzo sympatyczny......pozdrowienia od dziewczyny z pg2

Taaa ogólnie fajny konkurs uczestnicy wykazali sie spora wiedzą gratulacje! I tak PG2 wygrało hehe Karolina gartulacje Ogólnie było sympatycznie nio POZDROWIENIA

PG1!!! PG1!!! PG1 jest najlesza!! hyhy:D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.