Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 12679 wyświetleń

Konkurs Hades zakończony

Do 30 sierpnia przyjmowane były prace dotyczące konkursu na projekt graficzny tablicy reklamowej klubu Hades! Żaden z projektów nie przypadł do gustu komisji konkursowej

(protokół - fot. poniżej)


 


Konkurs na projekt graficzny tablicy reklamowej Klubu Hades.
Klub „Hades”? Czy ktoś z mieszkańców Grajewa potrafi przedstawić genezę nazwy dawnego kasyna oficerskiego? Jeżeli tak, to bardzo prosimy o podzielenie się tą informacją z Wydziałem Promocji MDK w Grajewie.

A tak całkiem na poważnie- to Miejski Dom Kultury w Grajewie ogłasza konkurs na projekt graficzny tablicy reklamowej Klubu „Hades”.

 Przypomnijmy iż budynek kasyna oficerskiego w Grajewie, obecnie klub MDK „Hades” został wybudowany w latach 1894-1897 jako jeden z elementów budowlanych koszar wojskowych(w zachodniej części) dla Nowotroicko Jekatierynosławskiego Pułku Dragonów. Data powstania może być o kilka lat późniejsza, na przełomie XIX i XX wieku lub w 1910 roku, jak wskazują akta Ewidencji Nieruchomości Warszawskiego Obwodu Wojskowego. W czasie II Rzeczpospolitej pełnił rolę klubu oficerskiego dla stacjonującego w Grajewie w okresie międzywojennym 9 Pułku Strzelców Konnych im. Gen. K. Pułaskiego. Budynek ten od początku istnienia pełnił rolę kasyna oficerskiego, niezależnie od wiatrów historii. Nie zniszczony został także podczas działań wojennych i po zakończeniu wojny pełnił rolę klubu garnizonowego.

Likwidacja jednostki wojskowej w Grajewie w latach 90- tych XX wieku przyczyniła się tylko do zmiany użytkowników, gdyż budynek nadal pełni funkcje kulturalne i rekreacyjno-rozrywkowe. Obiekt jest przykładem rosyjskiej architektury koszarowej z 4 ćwierci XIX i przełomu XIX/XX wieku, o bogatych wartościach historycznych i artystycznych . Wartość historyczna przejawia się tym, że budynek stanowi jedyny zachowany ślad po nieistniejącym zespole koszarowym carskiego Pułku Dragonów. Najcenniejszym elementem budynku kasyna , w którym wyraża się jego wartość artystyczna są ceglane elewacje, rozczłonkowane ryzalitami i ozdobnymi gzymsami koronującymi, charakterystyczne dla koszarowych i fabrycznych budynków wznoszonych w okresie zaboru rosyjskiego na przełomie XIX i XX wieku. Budynek przetrwał w stanie nienaruszonym. Należy do dużej grupy budynków koszarowych, fabrycznych i użyteczności publicznej o charakterystycznej stylowo szacie, jakie znajdują się na terenie województwa podlaskiego.

Tak przedstawia się historia obecnego klubu „Hades”. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy mieszkańców Grajewa i nie tylko, do udziału w naszym konkursie.

To Państwo zadecydujecie o tym w jaki sposób klub „Hades” zaprezentuje nowy wizerunek.

Regulamin konkursu oraz karta uczestnika do pobrania na stronie: www.mdk.grajewo.pl

MDK Grajewo

 

Komentarze (5)

Czy określony jest format oraz czy ma być to forma przypominająca plakat? Przydałoby się więcej informacji dotyczących samego konkursu.

Kiedy można spodziewać się wyników ?

To śmieszne, bo miało odbyć się internetowe głosowanie, a tu nic. Nie postępuje się tak z konkursami.

"Żaden z projektów nie przypadł do gustu komisji konkursowej..." jakiś obłęd

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.